Дизайн Квітник

Серпень – час ділити і множити квіти, а, отже, заощаджувати гроші

Це найкраща пора для того, щоб поділити і розсадити кущі багаторічних квітів, зібрати насіння однорічників і дворічників, посадити цибулинні первоцвіти, лілії та іриси. Не проґавте: час оновлювати свій квітник!

ДІЛИМО КВІТУЧІ БАГАТОРІЧНИКИ

У серпні ділять і розсаджують багаторічні і цибулинні квіти: примули, конвалії, лілії, алісум, дельфініум, ломикамінь, півонії, флокси, іриси. До цього часу вони уже відцвітають і перебувають у стані спокою. Викопавши кореневища, очистивши і розділивши їх, ви зможете збільшити свої посадки й омолодити композиції, гарантувавши собі рясне цвітіння.

У першу декаду серпня ділять і розсаджують примули. Це варто робити кожні 4 роки, щоб рослина пишно цвіла.

З другої половини серпня ділять будь-які багаторічники, які цвіли до кінця червня. Це півонії, флокси, люпин, дельфініум, конвалії, троянди та ін. Кореневище викопують, змивають з нього ґрунт, розламують або ріжуть на частини, зрізи і розломи припудрюють сухим попелом.

Наприкінці серпня або на початку вересня ділять і пересаджують лілії та іриси. Їх треба переселяти на нове місце кожні 4–5 років. Цибулинки-дітки відокремлюють і садять для дорощування, щоб через два-три роки отримати повноцінну квітучу лілію.

ДОДАЄМО РОЗСАДУ ДВОРІЧНИКІВ І ЦИБУЛИННІ ПЕРВОЦВІТИ

Кінець літа – ідеальний час для поповнення колекції дворічників (дзвіночки, мальви), а також квітів, які вирощують, як дворічники (маргаритки, незабудки, братики, турецька гвоздика, матіола, наперстянка).

Їх сіють переважно на початку літа, а в серпні-на початку вересня висаджують на постійне місце розсаду. Вона приживається на новому місці до приходу зими, а наступного року зацвітає. Тому, якщо ви хочете змінити квітники або створити нові композиції, про це треба подбати у серпні.

У кінці серпня садять дрібноцибулинні, які першими будуть цвісти наступного року: крокуси, сцили, мускарі, рябчики. За ними у кінці серпня-на початку вересня – нарциси, з середини вересня – тюльпани, а з середини жовтня – гіацинти.

Можна садити окремі рослини, рядами уздовж доріжок, у міксбортери разом із багаторічниками і ґрунтопокривними або окремими великими групами.

МНОЖИМО НАСІННЯ ОДНОРІЧНИКІВ І ДВОРІЧНИКІВ

Щоб заощадити на насінні, постарайтеся зібрати його у серпні. Не забувайте, що насіння гібридів F1 не підходить для заготівлі. Можна було б і не поспішати зі збиранням насіння, але краще не відкладати його на вересень, тому що затяжні дощі можуть залишити вас без насіння.

Придивіться кілька великих квіток потрібного вам виду і сорту та позначте їх, щоб випадково не обірвати, видаляючи зів’ялі квіти. У суху погоду збирають насіння айстр, майорів, чорнобривців, рудбекії, тому що суцвіття, зібрані за високої вологості, можуть зігнити під час зберігання.

У деяких квітів, як-то братики, алісум, петунія, фіалка, герань, запашний тютюн, бальзамін, насіння краще збирати зранку, по росі, або у вологу погоду, доки насіннєві коробочки не розкрилися.

Щоб дозріле насіння не висипалося на землю, можна одягнути на насінник мішечок з марлі і чекати повного дозрівання. Якщо почнуться дощі, можна зрізати насіннєву коробочку і досушити її в сухому провітрюваному приміщенні. Далі треба витрусити з неї насіння, досушити його на ситі, а потім упакувати в паперові пакетики й обов’язково підписати.

Якщо насіння дуже дрібне (наприклад агератуму, лобелії, петунії), горщик із квітами у період дозрівання насіння треба просто поставити на газету, куди осипатимуться насінини.

Дата публікації: 14.08.2018 img Поділитися