груди

Розмір, обвисання, гормональні контрацептиви, схильність до раку: міфи про жіночі груди

Що насправді допомагає збільшити груди і зберегти їхню форму? Оральні контрацептиви, пологи, засмага - що підвищує ризик раку грудей? Чим небезпечна мастопатія? Міфи про груди, які лякають більшість жінок, спростовує лікар.

Про жіночі груди є чимало домислів і чуток. Міфи про груди, які лякають більшість жінок, спростовує доктор медичних наук, онкохірург, пластичний і реконструктивний хірург Олександр Бондар.

1. Гормональна контрацепція стимулює розвиток онкології.

Вчені довели абсолютно протилежну картину впливу комбінованих оральних контрацептивів на виникнення пухлинних, злоякісних процесів. Це було виявлено завдяки великому, рандомізованому, когортному дослідженню. У ньому взяли участь понад 50 тисяч жінок репродуктивного віку, які приймають гормональні препарати з метою контрацепції протягом тривалого часу. Було встановлено зниження ймовірності виникнення будь-якого виду онкології, а зокрема:

  • колоректального раку;
  • раку ендометрію;
  • раку яєчників.

Таким чином, прийом оральних контрацептивів знижує ризик виникнення онкології органів репродуктивної системи на 28%. Якщо у вас в анамнезі є захворювання молочних залоз або рак грудей, вам необхідна консультація мамолога перед початком прийому гормональних засобів.

2. Мастопатія – це рак.

Відомо безліч захворювань молочної залози різної етіології. Кожна третя жінка стикається у своєму житті з діагнозом мастопатія грудей. Рак грудей зустрічається набагато рідше. Більшість з поширених патологій грудей, мають доброякісний перебіг і легко піддаються лікуванню за участю лікаря-мамолога. Лікар на прийомі збирає детальний анамнез захворювання, встановлює причину хвороби, проводить пальпаторне дослідження молочних залоз і призначає додаткові діагностичні заходи. Своєчасна діагностика і грамотна терапія – це запорука одужання від будь-якої хвороби молочної залози.

3. При виявленні раку грудей у ​​близьких родичів, шанс мати онкологію становить 100%.

Рак грудей дійсно може передаватися у спадок, але далеко не кожній представниці жіночої статі в роду. Медицина не стоїть на місці і існують методики, завдяки яким можна виявити гени-маркери пухлинних захворювань, в тому числі і молочних залоз. Виявити схильність до раку грудей, пройти необхідні обстеження і зайнятися профілактикою хвороби, допомагає онколог-мамолог. Жінки з мутаціями в генах потребують ретельного спостереження і контролю з боку лікаря, а також в проходження регулярних медичних оглядів, що включають УЗД молочних залоз і мамографію.

4. Ходити без бюстгальтера корисно.

Будь-які груди, особливо великих розмірів, мають потребу в регулярній підтримці. Власницям пишних грудей необхідно носити бюстгальтер для профілактики обвисання. Воно виникає, коли зв’язки перестають справлятися з навантаженням. У жінок з надмірною масою тіла і після пологів, груди можуть змінюватися, у них переважає жирова тканина над залозистою. Бюстгальтер не обов’язковий під час сну, від нього теж повинен бути відпочинок. Лікарі рекомендують бюстгальтери без кісточок, з натуральних, дихаючих тканин, зручного крою.

5. Жінки, які народжували, більш схильні до раку грудей.

Насправді розвиток раку будь-якого органу і системи залежить від безлічі факторів: навколишнього середовища, харчування, спадковості, застосування медикаментів та багато інших. Жінки, які народжували, менш схильні до розвитку раку молочної залози, особливо ті, хто народив до 25 років. Також ризик онкології знижується при грудному вигодовування, тривалістю 12 місяців і більше. Кожна наступна вагітність і годування є наступною потужною профілактикою.

6. Чим більший розмір грудей, тим вища ймовірність онкології.

Таке судження не можна назвати правильним. Дослідження довели, що великий розмір грудей ізольовано, без інших, супутніх чинників, не підвищує ризик розвитку раку молочної залози. Об’ємні груди вимагають більш пильної оцінки під час процедури мамографії для уникнення діагностичних помилок.

7. Груди перестають рости в 17 років.

Ріст молочних залоз дійсно сповільнюється після завершення пубертатного періоду у дівчат і становлення менструальної функції. Але не можна забувати про те, що груди гормонозалежний орган, і її розмір може змінюватися протягом усього життя жінки.

Ось приклади фізіологічного росту або зменшення розмірів грудей:

  • Під час вагітності і в період лактації – груди під впливом великої кількості прогестерону і пролактину видозмінюються і можу збільшитися на кілька розмірів. Після завершення годування груди найчастіше стають колишніх розмірів або зменшуються в об’ємі.
  • Період овуляції і передменструальні дні часто супроводжуються набуханням і збільшенням молочних залоз.
  • Під час менопаузи гіпоестрогенія сприяє зменшенню грудей в розмірах.
  • Прийом гормональних препаратів також може давати тимчасове збільшення грудей.

8. Креми та олії допоможуть уникнути провисання грудей.

Анатомічні особливості будови грудей і зв’язкового апарату, який підтримує молочні залози, індивідуальні у кожної жінки і частіше залежать від спадкових факторів. Ніякі косметичні та засоби догляду не є профілактикою птозу грудей. Навіть невеликі груди можуть провиснути, а велика залишитися пружною і підтягнутою, якщо зв’язковий апарат здатний підтримувати такий об’єм. Усунути проблему допомагає підтяжка грудей.

9. Силіконові груди не можна відрізнити від справжніх.

Сучасні імпланти дійсно дозволяють домогтися максимальної натуральності грудей, як зовні, так і на дотик. Професійному ж лікарю з великим досвідом роботи у сфері пластики грудей не складно відрізнити штучні груди від натуральних. Все залежить від виду імплантів, професіоналізму хірурга, доступу під час оперативного втручання і фізіологічних особливостей грудей.

10. Після операції по збільшенню або зменшенню грудей, вони втрачають чутливість.

Чутливість грудей може знизитися відразу після операції в деяких відділах, але поступово вона повертається і в деяких випадках, навіть може збільшитися.

11. Грудне вигодовування, якщо груди маленькі або соски втягнуті, неможливе.

Розмір грудей не має значення.

12. Рак грудей буває тільки у жінок.

Симптоми і причини розвитку одні ті ж, вони не залежать від статі. Але у чоловіків рак виявляють рідше.

13. Засмага може спровокувати рак.

Засмага може спровокувати розвиток раку шкіри, дія ультрафіолету може спровокувати опік і пошкодження шкіри молочної залози, що своєю чергою може сприяти потраплянню в організм інфекцій і розвитку різних захворювань, таких як мастит.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook