Ревінь – і для схуднення, і для нервів, і для шлунку

А ви їсте ревінь? Якщо ні - прочитайте: чим корисний ревінь, які вітаміни він містить і чому його варто їсти чоловікам, жінкам і дітям?

Китайські медики вважають ревінь єдиною лікарською рослиною, яку можна спокійно давати дітям. У тибетській медицині ревінь широко застосовують при лікуванні внутрішніх органів (шлунка, кишківника, жовчного і сечового міхура, нирок). У древніх тибетських манускриптах сказано, що ревінь розріджує густі матерії, поліпшує настрій та апетит, припиняє нудоту, очищає кров, витвережує від любовного похмілля, стабілізує серцебиття, а думки робить чистішими і яснішими.

Чим корисний ревінь

Стебла й молоді листки корисно додавати в раціон чоловіків похилого віку, жінок у період клімаксу, особливо якщо він перебігає з неврозами, тривожним настроєм, іпохондрією.

Для приготування страв із ревеню використовують молоді стебла, що містять білок, жири, пектини, клітковину, органічні кислоти, вітаміни С, Е, групи В, каротин, калій, натрій, фосфор і залізо.

А ще ревінь – це просто смачно! Чудові смакові властивості роблять його незамінним при приготуванні зеленого борщу, киселів, цукатів, начинки для пирогів, а з молодих листків виходять смачні голубці з м’ясною начинкою. Ревінь можна додавати у розсольник замість огірків, у борщ – замість помідорів.

Особливе місце посідають страви з ревеню у лікувальному і дієтичному харчуванні, оскільки він діє як м’який послаблювальний засіб. У наш час, коли кожен третій мріє трохи схуднути, це особливо цінний засіб.

Ревінь не варто їсти людям, які мають захворювання травної системи та обміну речовин, адже він містить багато кислоти.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook