Натуропат Олена Світко записала рецепти Михайла Нечая – карпатського цілителя, мольфара, нащадка козака-характерника. Гуцули споконвіку шанували мольфарів, ставилися до них з повагою, зверталися по допомогу. Мольфари не тільки вміли керувати силами природи, а й зцілювати – травами, замовляннями, молитвами. Деякими рецептами для здоров’я поділився за життя мольфар Михайло Нечай.
- Алергію він лікував білим і жовтим підмаренником, збираючи його тільки на Повню. Прописував таку пропорцію: 1 ч. л. трави на 0,5 склянки окропу. Пити по 20 мл тричі на день. Також у відварі підмареннику рекомендував купатися тим, хто має проблеми зі шкірою.
- Від різних вугрових висипань у народній медицині використовують парило. До нього додаються: чистотіл і очанка, іван-чай. Дві частини парила, по 1 частині чистотілу та інших трав. Запарювати й пити, як чай. У відварі також можна купатися, а сухим порошком трав посипати уражені місця.
- Мазь для лікування шкірних хвороб. Мозок теляти чи свині (50 г) дрібно порізати, витопити, додати 150 г сала, 200 г сухої чи свіжої трави підмареннику білого, потім – чистець болотяний, чи луговий (він чистить шкіру), 50 г квітів нагідок, стільки ж чистотілу, 100 г смоли живиці. Усі складові поставити на 2 години в піч, бажано в глиняній посудині. Процідити, наносити на уражені ділянки шкіри не менш як на 3 години, а найліпше – на ніч. Потім мазь змити, шкіру сполоснути відваром підмареннику чи кислим молоком.
- Екземи та псоріаз лікуються дотриманням посту, голодуванням, щоденною молитвою та праведністю. Іншими словами, висловлюючись мовою сучасної медицини, приводиться в норму нервова система, налагоджується обмін речовин. При цьому застосовують також різні зовнішні засоби.
Post Views: 28