Кому варто їсти гарбуз
Особливо корисний цей плід літнім людям, і чим старша людина, тим більше. Гарбуз слід їсти і зовсім маленьким дітям, оскільки в ньому є легко засвоюваний вітамін D, що забезпечує нормальний ріст і розвиток кісток.
Зрештою, гарбуз корисний усім! Його помаранчева м’якоть містить багато бета-каротину, який в організмі під впливом харчових соків перетворюється на вітамін А (ретинол). Він сприяє нормалізації обміну речовин, росту нових клітин, правильному формуванню зубів і кісток, добре діє на шкіру, слизові і покращує зір.
Корисно їсти гарбуз і тим, хто страждає від невизначеного болю в шлунку, а також запорів. Ще його потрібно їсти для покращення роботи жовчного міхура, усунення запалення в товстому кишківнику і нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Його вживання позитивно впливає на печінку і шлунково-кишковий тракт, прискорює обмін речовин і виводить з організму токсини.
Що приготувати з гарбуза
Найпростіше – це запекти гарбуз, змастивши його олією та посипавши спеціями. У такому вигляді він зберігає максимум корисних речовин, але має незвичайний дещо солодкуватий смак.
Один із традиційних способів приготування гарбуза – гарбузова каша. Але люблять її не всі, а що іще приготувати – не знають. Та насправді смачних страв із гарбуза є безліч. Дуже вдала виходить випічка. Гарбуз надає їй яскраво-жовтого сонячного кольору. Тому такі страви не тільки корисні, а й мають привабливий апетитний вигляд. Тому їх охоче їдять навіть діти.
Ми підібрали для вас чотири чудові перевірені рецепти випічки із гарбузом. Усі вони різні, але дуже смачні!