істерика у дитини

П’ять фраз, які не можна говорити дитині, коли у неї істерика

У дитини істерика, ви усіма способами хочете її заспокоїти, але ніяк не вдається. Знайома ситуація? Задумайтеся, можливо, ви використовуєте фрази, які не можна говорити.

Не всі батьки готові це прийняти, але, як правило, дитячі істерики відбуваються через те, що дорослі ігнорують і не чують своїх дітей. Не відповіли, не вислухали, не звернули увагу тоді, коли це потрібно було. Усе це призводить до того, що дитина вибирає спосіб, на який відреагувати доведеться.

Уявімо, що ви з дитиною на майданчику, діти щось не поділили, і ось чути плач. Ви всіма способами хочете заспокоїти малюка, але це не вдається. Варто запам’ятати кілька фраз, які батькам не слід говорити дітям у хвилини істерики.

З дитиною у магазин – як на каторгу. Як боротися з істериками

Які фрази не можна говорити дитині

“Хлопчики не плачуть!”

Будь-яка дитина має право виявляти емоції так, як сама відчуває за необхідне. Вимовляючи фразу “хлопчики не плачуть”, ми не даємо синам такої можливості.

Такі слова можуть викликати у дитини проблеми із психічним здоров’ям у майбутньому. Плач для дітей – це важливий інструмент для вираження емоцій, тому позбавляти цього інструменту їх не варто, незалежно від того, син у вас чи дочка.

Потім з’являються чоловіки, які у певних ситуаціях не можуть заплакати. Хоча буває, що це дуже потрібно і природно. А все це через внутрішні сильні установки — чоловіки не плачуть.

“Подивися, яка ти негарна, коли плачеш”

Через такі фрази дочка може вирішити, що виявляти свої почуття не можна, їх треба приховувати. Вам важливо навчити дівчинку розуміти свої емоції, справлятися з ними і правильно проявляти на людях.

Дайте час на те, щоб повністю прожити кожне почуття і ставте правильні запитання: “Що ти відчуваєш?”, “Я розумію, що ти злишся, це нормально”, “Тобі зле?”, “Ти образилася?”

“Забагато хочеш!”, “Перехочеш”

У деяких сім’ях не прийнято будь-що. Якщо дитина каже “я хочу”, її відразу називають егоїстом і відповідають: забагато хочеш або перехочеш.

Якщо батькам це говорили, можливо, у них залишилася установка, що багато хотіти не можна, якщо я багато хотітиму, то мало отримуватиму і взагалі краще не говорити про свої бажання.

“Подивися, як добре поводяться інші діти”

Порівняння з іншими дітьми – дуже поширений та токсичний прийом серед батьків. Але подібними словами знецінюється багато вчинків. Це призводить до того, що в дорослому житті людина почувається невпевненою і боїться виявити будь-які емоції.

Часто після подібних слів дитина робить тільки щось на зло і ще сильніше плаче. Любіть своїх дітей, такими, якими вони є, тільки тоді вони зможуть розібратися в собі і знайти себе в цьому житті.

“Не позор мене!”: перестаньте соромитися своїх дітей

“Якщо ти заспокоїшся, я куплю тобі, що ти захочеш”

Маніпуляція може спрацювати, але емоція не буде пережита дитиною. Вона тільки заглушить її у собі. Натомість навчиться домовлятися з сином або дочкою.

Є два види мотивації: коротка та внутрішня довгострокова.

  1. Коротка проявляється, коли дітей намагаються швидко чимось задобрити. Спочатку це може працювати, але потім зазвичай перестає.
  2. Довгострокова проявляється, коли ви надихаєте дитину, коли вона дізнається про нове і може самостійно ухвалювати рішення. Діти, які вміють мотивуватися на будь-які дії зсередини, стають впевненими, реалізованими та успішними.

Як заспокоїти дитину, яка плаче

Батькам важливо створити з дитиною довірливі стосунки, щоб вона не боялася ділитися своїми емоціями. Ось кілька фраз, які дадуть зрозуміти, що ви поряд з дитиною у її горі і не засуджуєте її:

  • “Я бачу, яка ти засмучена”;
  • “Я розумію, як це важко”;
  • “Я буду поряд з тобою, поки ти така засмучена”;
  • “Я слухаю тебе, ти можеш мені все розповісти”.

І ще один нюанс, який стане у пригоді у хвилини дитячої істерики. Психологи рекомендують сісти перед дитиною і дивитися їй у вічі – так ви будете з нею на одному рівні.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook