Здоров'я та краса Консультація лікаря

Прихована загроза: симптоми, які можуть говорити про проблеми з щитовидкою

Щитовидна залоза виконує в організмі важливі функції. Але при порушеннях її роботи симптоматика часто буває так розмита, що багато людей не звертаються до лікаря, поки не настануть більш серйозні наслідки.

Зазвичай, перші симптоми проблем з щитовидною залозою не викликають у пацієнтів особливого занепокоєння, так як їх можна «списати» буквально на що завгодно – від застуди до неправильного харчування. Тим не менш, порушення функції щитовидної залози важливо вчасно діагностувати і почати лікувати.

Нерідко при проблемах з щитовидкою спостерігаються скачки ваги — вона може підніматися або знижуватися різко і без якихось причин. Можуть спостерігатися розлади травлення. До речі, в ряді випадків після лікування пацієнтам, які довгий час не могли схуднути, вдається швидко скинути вагу завдяки нормалізації гормонального фону. Тому, якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, зверніться до лікаря для обстеження.

Один з найбільш явних симптомів – це поява так званого зоба. Це потовщення або припухлість в області горла. Також може турбувати постійне відчуття грудки в горлі.

Так як щитовидна залоза грає важливу роль в гормональному балансі, при порушеннях її роботи може бути чимало психічних симптомів. Перш за все, це апатія – при серйозній нестачі гормонів хворий може відчувати себе втомленим, не встигнувши встати з ліжка. Може з’являтися дратівливість, різкі перепади настрою, порушення сну.

Також проблеми з щитовидною залозою позначаються на волоссі і шкірі – може спостерігатися надмірне випадання волосся і сухість шкіри. При цьому іноді волосся, навпаки, починає посилено рости, але мова йде про волосся, в рості якого мало хто зацікавлений – на ногах і в паховій зоні.

Джерело

Дата публікації: 04.07.2019 img Поділитися