Візитна картка німецької кухні – айсбан (Eisbein) – ароматна ніжна запечена свиняча рулька. Ідеальна закуска до доброго пива. Словом, страва для справжніх чоловіків!
Назва Eisbein перекладається як «крижана нога». Так цю страву називають з двох причин. По-перше, айсбан найчастіше їдять взимку, у холоди. По-друге, шкірочка айсбан завдяки жиру блищить, наче лід.
Айсбан – це тушкована, потім запечена свиняча рулька з прянощами, часником і цибулею, нерідко – в червоному вині або в пиві. Виходить м’яке ніжне м’ясо з тонкою хрусткою скоринкою, ароматне й апетитне. Свинячу ніжку традиційно подають з капустою і пивом. У кожному регіоні Німеччини є свій рецепт приготування айсбану. Однак є загальні правила: по-перше, рулька має бути ретельно промаринованою, по-друге, м’ясо треба брати з передньої частини туші. Традиційно рульку для айсбану вимочують у маринаді, приготовленому на воді. За сучасними рецептами маринад може містити пиво, червоне вино і навіть соєвий соус. Приготування цієї страви – простий, проте тривалий процес. Традиційний айсбан готують не менше трьох діб.
Чудовий смак цієї страви підкреслять класичні німецькі гарніри. Айсбан подають із тушкованою капустою (найчастіше червонокачанною), картоплею або горохом. Альтернативний варіант – варена картопля або картопляне пюре. Страву прикрашають зеленню, а запивати її прийнято пивом. У Німеччині м’ясо завжди їдять з гірчицею.
У чому секрет популярності айсбану? По-перше, страва дуже ситна. По-друге, це обід на двох, на трьох або навіть на чотирьох. Одному не впоратися з такою порцією! По-третє, м’ясо виходить дуже ніжним і неймовірно смачним. А по-четверте, айсбан нескладно готувати, і він прикрасить будь-який святковий стіл.
Вважається, що айсбан – чоловіча страва: багато м’яса, жиру і калорій. Але і жінкам варто ненадовго забути про дієту: айсбан того вартий.
Класичний айсбан
Інгредієнти:
2,5 л води, 2,5 ч. ложки солі, 0,5 ч. ложки цукру, 1,5 ч. ложки сухої гірчиці, 2 зубці часнику, 2 ст. ложки меду, 1 рулька, перець горошком, лавровий листок.
Промити і почистити рульку, покласти її у глибоку ємність і залити холодною водою, щоб повністю покрила. Залишити на 48 годин, змінювати воду кожні 6 годин. Рулька має стояти у прохолодному місці.
Приготувати розсіл: у воді розчинити сіль і цукор, покласти перець і лавровий листок. Занурити рульку у розсіл і поставити в холодильник на 12 годин. Злити половину розсолу, додати гірчицю (0,5 ч. ложки) і долити чистої води (щоб рідини стало стільки, скільки було).
Поставити на вогонь і варити близько 2 годин (до м’якості). Перш, ніж дістати рульку, переконайтеся, що м’ясо м’яке. Потім рульку вийняти з каструлі, охолодити, обмазати сумішшю меду, часнику і сухої гірчиці (1 чайна ложка) і запекти в духовці до рум’яної скоринки.