Життєві історії Сім'я

Приголомшлива історія про найстрашнішу жінку на планеті

Обов’язково прочитайте! Ця історія точно не залишить вас байдужими!

Мабуть, ви вже бачили цей жарт в інтернеті: на фото некрасива людина – і ви не зрозумієте: чи то чоловік, чи то жінка. А підпис: “Як ви та ваші діти? – Ми втомилися, зовсім не спимо. – А як же Лєна? – Лєна – це я, Петя виглядає ще гірше”.

Ми сміялися, повторно опублікували й забули. І нікого не хвилює те, що справжня жінка, яка колись жертвує все заради своїх чотирьох дітей. Її звали Мері Енн Беван.

Її красу і здоров’я забрала серйозна хвороба. Це було на початку ХХ століття.

Мері Енн була гарною дівчинкою, мріяла про велику сім’ю, кохання, звичайне жіноче щастя. Але коли вийшла заміж, то в неї почалися проблеми зі здоров’ям. Жінка побачила, що її зовнішній вигляд змінюється, риси обличчя збільшуються. Череп став розширений, руки грубі. З квітучої молодої красуні Мері Енн перетворилася на монстра.

Кажуть, чоловік любив її навіть такою, підтримував, обійшлося без розлучення. На жаль, у 1914 році помер Томас Беван. Після 11 років шлюбу, пані Беван залишилася наодинці з дітьми й майже не мала грошей.

Водночас їй встановили остаточний діагноз. Це була хвороба акромегалія – ендокринне порушення, пов’язане з надмірним ростом кісток. Нині ця хвороба дуже успішно лікується, наприклад, з подібним діагнозом живе боксер Микола Валуєв.

Але на початку ХХ століття, коли хвороба загострилась, пані Беван не мав шансів на одужання. Вона могла лише спостерігати, чути шепіт і сміх за спиною, і боротися за виживання.

Перші кілька років після смерті чоловіка у 1914 році Мері Енн Беван вистачило роботи, щоб забезпечити свою сім’ю шматком хліба. Але потім жінка дізналася, що Англія організовує конкурс на звання “найстрашнішої жінки”, такі розваги, на жаль, були тоді досить популярні.

Велику суму грошей запропонували як приз, тому Мері Енн вирішила узяти участь в конкурсі. Після перемоги, пані Беван зрозуміла, що для її сім’ї єдиний шанс на виживання – визнати, що вона страшна і заробити на цьому грошей.

Потім вона виїхала в США, де працювала в різних цирках і шоу до кінця свого життя. Крім того, її зображення малювали на багатьох листівках з підписом “Найстрашніша жінка у світі” – цей титул закріпився за Мері Енн Беван до кінця життя.

Чи була Мері Енн щаслива? Годі терпіти щоденний сміх громадськості. Єдине, що вона була впевнена, що не залишила своїх дітей голодними. На виступах їй часто доводилося одягатися в яскраві плаття з блиском, відкриті сукні, щоб виділити її нежіночність.

Ніхто не здогадувався, що колись вона була привабливою леді. Хоча громадськість любила її, до самої смерті вона була однією з найпопулярніших жінок у своїй трупі. У 1933 році Беван померла.

Здавалося б, що історію Марії Енн забули. Мода на п’ятничне шоу пройшла, але образ Мері Енн Беван раптом з’явився у медіа-просторі у 2006 році. Фото британки на гумористичних листівках опублікувала всесвітньо відома фірма Нallmark. Обігравши тему популярного в той час телешоу про побачення наосліп, компанія придумала для листівок смішний слоган, що погоджуючись на такий рід знайомств, можна сильно здивуватися. Як то кажуть: очікування і реальність. Над тим, чий портрет надруковано на листівці, в Нallmark не замислювалися.

Надалі керівництво Нallmark вибачилося і пообіцяло припинити продаж «образливих» листівок, але відкликати залишився тираж все ж відмовилося. «Ми не знали, що ця жінка була хвора», – заявили представники компанії.

Не знають про те, що ця жінка хвора, і сьогоднішні творці інтернет-мемів. З тією лише різницею, що на відміну від видання листівок за це ніхто не відповість, жартівливі зображення в мережі миттєво поширюються і розходяться. Хотілося б, щоб справжня історія Мері Енн Беван розійшлася так само широко. І над нею все ж перестали б сміятися, нехай і через майже 100 років.

Дата публікації: 11.03.2020 img Поділитися