У яких випадках може допомогти куркума, а кому її вживати не варто

Куркумін має дуже багато корисних властивостей. Ось кому його слід вживати і кому не варто...

При лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту важливо дотримуватися дієти, під заборону потрапляють не тільки жирні і гострі страви, але і деякі спеції. Однак є приправи, які можна їсти. Одна з таких корисних рослин – куркума, або жовтий імбир.

Корисна спеція для шлунка та кишківника

Куркума позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, має протизапальну дію. Це дозволяє використовувати її для профілактики захворювань шлунка, кишечника, жовчного міхура, підшлункової залози, печінки і інших органів, що беруть участь в обробці їжі і виведенні відходів. Куркума може допомогти навіть при отруєнні та діареї.

Існує універсальна схема розрахунку дозування цього природного засобу: 1 г тертого кореня на 1 кг ваги. Рекомендується розділити кінцевий обсяг на 2 прийоми (вранці та ввечері).

Для профілактики виразок і рецидивів рекомендується щодня протягом місяця випивати склянку молока з дрібкою спеції і 1 ч. ложкою меду перед сном.

Спеція покращує роботу кишечника, нормалізує обмін речовин, допомагає усунути симптоми нетравлення, дисбактеріозу, отруєння.

Для поліпшення перетравлювання їжі при застійних явищах в кишечнику, шлунку та інших органах рекомендується додавати спецію до страв. Приправа має жовчогінну властивість, усуває дискомфорт і важкість у животі. Якщо щодня випивати по склянці кефіру з куркумою, то можна прискорити обмін речовин, скинути зайві кілограми, налагодити стілець.

А ось коли не можна вживати куркуму:

  • хвороби печінки і нирок;
  • погана прохідність жовчних шляхів;
  • виразка в момент загострення;
  • камені у жовчному міхурі;
  • дітям;
  • вагітним.

Підвищені дозування або тривалий прийом спеції небезпечний для здоров’я. Крім того, важливо пам’ятати, що куркума поєднується не з усіма ліками. Одні посилюють її властивості, а інші – зменшують. Для визначення дозувань і схеми лікування куркумою краще звернутися до лікаря.

Слід зауважити, що більшість досліджень, які вивчають властивості куркуміну, використовують не саму куркуму, а вже виділений та концентрований екстракт куркуміну. Також куркумін має низьку біодоступність, тобто лише мала частка цього препарату здатна всмоктуватися в кров. Вживаючи просто куркуму, дуже складно досягти такого високого рівня куркуміну, який у ході досліджень показує потенційну ефективність. Тому вважають, що для будь-якого ефекту від куркуміну варто вживати біодобавки з куркуміном, а не куркуму.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook