Про що розповідає дитячий малюнок

Дитина вимальовує пейзаж, а потім людей – це тривожний сигнал. Діти з адекватною самооцінкою малюють себе трохи нижчого за батьків.

Психологи твердять, що малюнок дитини – один з найточніших джерел інформації про неї. Попросіть дитину 5–10 років намалювати свою сім’ю – і багато дізнаєтеся.Тільки не кажіть, кого саме малювати. Дитина має це вирішити сама.

Першим і найбільшим малюють найголовнішого в розумінні дитини члена родини. Черговість малювання зображень показує пріоритетність членів сім’ї в уяві дитини.

Зазвичай лише після людей діти малюють інші деталі – хмарки, квіти, метелики тощо. Якщо ж дитина вимальовує пейзаж, а потім людей – це тривожний сигнал. Слід замислитися, чому дитина така байдужа до своїх близьких.

Численні прикраси (ґудзики, бантики, намисто тощо) діти промальовують на фігурах тих, кого найбільше люблять.

Зброя, зуби і нігті свідчать або про агресивність або про захисну форму поведінки. Батькам слід з’ясувати, від кого дитина хоче захиститись.
Відсутність якогось члена сім’ї на малюнку – ознака психологічного дискомфорту чи конфлікту. Наприклад, на малюнку нема батька, який приділяє дитині мало уваги чи буває надто суворий.

Якщо ж дитина «забула» намалювати себе – це серйозна проблема. І якщо навіть після нагадування дитина каже «Потім намалюю» чи «Я вже не поміщаюсь», значить, вона почувається самотньою, зайвою.

Невпевнені, непристосовані до життя у колективі, нервові діти малюють маленькі фігури, лінії тонкі, натиск слабкий. Можливо, хтось із батьків надто суворий з дитиною або постійно незадоволений нею, і тому дитина почувається незахищеною у великому ворожому світі. Самотні діти малюють і себе малесенькими.

Упевнені комунікабельні діти малюють з розмахом великі фігури, добре натискаючи на олівець. Якщо дитина вважає себе пупом землі, то їй навіть може не вистачити аркуша для зображення себе.

Діти з адекватною самооцінкою малюють себе однакового чи трохи нижчого за батьків. Розмір зображень також свідчить про місце, яке посідає ця людина у житті сім’ї. Якщо молодшого брата чи сестру дитина малює більшим за себе, це означає, що молодший забирає всю увагу батьків.

Діти зазвичай малюють себе поряд з тим, кого найбільше люблять. Якщо діти малюють себе в центрі між татом і мамою, значить, вони почуваються важливими і любимими.

Якщо фігури родичів розміщені далеко одна від одної, відділені предметами (квітами, тваринами тощо), це означає їх емоційну роз’єднаність, конфліктність у сім’ї.

Не робіть поспішних висновків, якщо вам видасться, що щось не гаразд, поспостерігайте за дитиною якийсь час, адже малюнки – це дуже індивідуальна річ.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook