Правило 20 хвилн: дієта, на якій ви будете ситі і стрункі

Скажіть, скільки часу ви витрачаєте на обід? 5 хвилин? Перекушуєте на ходу? І пишаєтеся цим, адже встигаєте швидше повернутися до справ більше зробити? І даремно! Хочете бути у формі і навіть схуднути - їжте повільно!

Якщо ви хочете схуднути і сісти на дієту, для початку спробуйте повільну  дієту. Вона ефективніша за інші!

Усі знають, що фастфуд – це шкідлива їжа. Та мало хто задумується про те, що саме словосполучення fast food перекладається як швидка їжа. І квапливе поглинання їжі теж є певного роду фастфудом і теж некорисне. Адже їсти потрібно повільно! Відчуття ситості наступає пізніше, ніж людина наповнює шлунок їжею. Причина – у роботі гормонів ситості, які виділяє організм із “запізненням”.

Коли їжу пережовують повільно, то мозок встигає вгамувати голод до того, як людина почне поглинати зайві калорії: шлунок вчасно повідомляє головному мозку, що вже ситий. Тож чим повільніше ви будете їсти, тим менше з’їсте до того, як відчуєте ситість.

Їсти швидко – це погана звичка

Багато хто любить їсти на ходу, поки кудись іде. Зазвичай ля цього обирають швидку їжу, калорійні перекуси, солодощі, випічку. І це завдає великої шкоди організму: ми з’їдаємо багато калорій, але все одно почуваємося голодними. І з’їдаємо набагато більше, ніж цього потребує організм.

Багатьох їсти швидко привчили у дитинстві: “швидше їж, бо ми поспішаємо”, “не сиди довго над тарілкою”.

Часто звичка швидко їсти виробляється у заклопотаних молодих мам, діти яких потребують постійного догляду, тому все доводиться робити похапцем – ні хвилинки вільно часу, навіть на іжу.

За спостереженнями вчених, чоловіки більш схильні до швидкого поглинання їжі, ніж жінки.

Дослідження підтверджують: що повільніше ми їмо, то меншу кількість калорій споживаємо. Тоді їмо теж саме, що зазвичай, але при цьому худнемо, адже раніше настає ситість і відповідно порції самі собою зменшуються.

Якщо ви їсте повільніше, то й жуєте повільніше, що призводить до кращого травлення. Процес травлення починається ще в роті, тому чим ретельніше ви пережуєте їжу спочатку, тим менше доведеться працювати вашому шлунку. Це може призвести до зменшення кількості проблем із органами системи травлення. А ще запобігатиме печії, здуттю, важкості у шлунку. І сприятиме кращому засвоєнню корисних речовин, які містяться у продуктах.

Скільки їсти жінці, щоб схуднути? Як правильно рахувати калорії, розповідає тренер

Як навчитися їсти повільніше

  1. Ретельно пережовуйте їжу. Оптимальний час, протягом якого потрібно їсти, – більш як 20 хвилин. Це час, який потрібно витратити на жування, а не на весь обід! Тому щоб звикнути їсти повільніше, спробуйте засікати час, коли сідаєте за стіл. Щоразу збільшуйте його на кілька хвилин.
  2. Отримуйте задоволення від того, що їсте. Звертайте увагу на оформлення страви, смак, аромат. Насолоджуйтеся кожним шматочком. Дегустуйте, а не напихайтеся.
  3. Робіть паузи, час від часу кладіть вилку. Це значно подовжить час споживання їжі.
  4. Користуйтеся виделкою та ножем. Це треба робити не тільки в ресторані, а й повсякдень. Це затягує прийом їжі, а отже іде на користь.
  5. Користуйтеся святковими тарілками і декоративними серветками. Це зробить обід чи вечерю більш урочистою і нагадає, що їсти потрібно повільніше.
  6. Не чекайте нестерпного голоду. Щоб не їсти похапцем і не переїдати, не доводьте себе до надмірного голоду, коли готові проковтнути цілу тарілку їжі за раз. Чим швидше ви будете поглинати їжу – тим вища ймовірність набрати зайву вагу. За статистикою, у тих хто їсть повільно, вага в середньому менша на 3 кг за норму.
  7. Не вмикайте під час їди телевізок, не їжте перед комп’ютером, відкладіть гаджети. Тоді ви отримаєте задоволення від їжі і краще наїстеся меншою порцією, коди зосередитеся на їді. Відволікаючись, ми жуємо швидше.
  8. Надавайте перевагу шматочкам, а не пюре. Подумайте: за який час ви вип’єте склянку соку, а за який – з’їсте 2-3 яблука? А калорії ті ж!

Не хочете рахувати калорії? Схуднути допоможе метод “СБЖС”

Дотримуючись усіх цих порад, ви будете їсти не похапцем, а усвідомлено і набагато повільніше. А це означає, що буде нижча ймовірність того, що ви переїсте.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook