Правила харчування жінки при лактації

Що ж можна їсти мамі під час грудного вигодовування і на що особливо потрібно звернути увагу? Що краще не вживати під час лактації?

Народження дитини приносить в життя жінки багато змін. Певна їх частка припадає на харчування, адже від його якості залежить ріст та розвиток малюка. Що ж можна їсти мамі під час грудного вигодовування і на що особливо потрібно звернути увагу?

Насамперед щоденний раціон повинен бути максимально наближеним до здорового та поживного харчування. Якщо до пологів вживались якісь не дуже корисні продукти, то з появою малюка потрібно від них відмовитись. Для прикладу наводимо складники раціону, які повинна вживати кожна жінка під час лактації:

  1. Молочнокислі продукти, оскільки вони є джерелом білка та кальцію.
  2. Овочі та фрукти, різноманітні та кожен день, можна вживати свіжі, консервовані, заморожені і сушені.
  3. Свіжовичавлені соки, хоча б раз на день.
  4. Хлібобулочні вироби, бажано з цілозернового борошна, сюди ж належить і картопля, оскільки вона багата на крохмаль.
  5. Білкові продукти, які на сьогодні є різні на будь-який смак, здебільшого віддають перевагу яйцям, нежирним сортам риби та м’яса, бобовим, насінню, горіхам.

Потрібно не забувати про питний режим. За добу слід випивати не менше двох літрів різної рідини. Краще віддати перевагу чистій воді або нежирному молоку, але й інші напої, які не шкодять здоров’ю, цілком підходять.

На фоні доволі інтенсивного харчування можуть виникати розлади травлення. З цим допоможе впоратись пробіотик Ентерол 250. Препарат пришвидшує одужання при дисбіозі, гострій діареї, коліті, і при наявності згоди лікаря може застосовуватись навіть в період лактації. Втім, краще не займатись самолікуванням і попередньо порадитись із профільним спеціалістом, а також ознайомитись з імовірними протипоказаннями до прийому препарату. Інструкцію до Ентеролу шукайте на сайті enterol.ua/instrukciya/.

Що краще не вживати під час грудного годування?

Здебільшого рекомендують відмовитись від кофеїну. Цей продукт має тонізувальну дію, тому при попаданні в дитячий організм через грудне молоко викликає перезбудження малюка. В результаті дитина стає неспокійною, погано спить, часто плаче.

Сьогодні кофеїн дуже широко застосовується. Його додають навіть в деякі ліки, не говорячи вже про чай, какао, шоколад чи енергетичні напої. Якщо вже дійсно важко відмовитись від вранішньої кави чи смачної шоколадки, потрібно принаймні обмежити вживання кофеїну до 200 мг в день.

Щоб було легше розуміти, яку приблизну кількість кофеїновмісних продуктів можна вживати, наводимо вміст кофеїну в різних найбільш популярних напоях:

  • кока-кола 350 мл — 40 мг;
  • чай 200 мл — 70 мг;
  • какао-шоколад 100 мл — до 100 мг;
  • кава розчинна 200 мл — 100 мг;
  • кава натуральна 200 мл — 140 мг.

Сьогодні можна підібрати каву без кофеїну, також не менш смачні трав’яні чаї та свіжовичавлені соки. В останньому випадку теж потрібно не переборщити, оскільки надмірне їх споживання може призвести до підвищеного газоутворення в кишківнику малюка. Найбільш корисні соки для матері, що годує, — це морквяний, яблучний, гарбузовий, березовий, гранатовий, томатний.

Якщо немає власного досвіду в харчуванні під час грудного вигодовування, краще проконсультуватись у педіатра. Адже якщо мама харчується правильно та має хороший настрій, і дитина ростиме спокійна та гарно розвиватиметься.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook