Петро Ткаліченко майже десять років не їсть м’яса. Привела Петра до здорового харчування …совість. Однієї безсонної ночі молодик з якогось дива почав згадувати всіх, кому свого часу заподіяв шкоди. Тоді ж і вирішив: час кардинально змінювати життя!
– Звісно, помилок минулого за день чи тиждень не виправиш, – міркує чоловік. – Але ж можна намагатися не робити такого у прийдешньому. Переосмисливши людські цінності, вирішив не їсти м’ясних страв, бо це продукт убивства.
А тут ще один стимул з’явився – Великодній піст. Попервах почувався неоднозначно: у перші тижні організму наче чогось бракувало, але водночас не полишало відчуття незбагненної легкості, чого раніше ніколи було.
Минуло немало літ, і молодий тато анітрохи не жалкує, що вилучив зі свого раціону м’ясні страви. Навпаки, переконаний, що їжа рослинного походження набагато корисніша за тваринні жири, оскільки система травлення ліпше засвоює легкі продукти. На думку горохівчанина, м’ясопродукти шкідливі передусім через трупну отруту.
То що ж рекомендує тепер уже досвідчений вегетаріанець Петро Ткаліченко, аби повсякчас бути в тонусі? Насамперед їсти не більш як двічі на добу, а також замінити м’ясо сиром усіх можливих видів, соєю, яєчними стравами, молоком, оливками та олією. До слова, таке харчування вилікувало колись ще студента Петра від хронічних сезонних гастритів.
Звичайно, здорова їжа й обходиться дорожче для гаманця, але тут кожен обирає собі пріоритети. Наприклад, дружина з дітьми поки не наважилися на вегетаріантсво, відтак у їхній родині готують різні страви.
А загалом Петро хотів би, щоб люди ніколи не хворіли та мали силу волі спробувати очиститися принаймні у піст. І якщо не вдається перейняти веганство (жорстке вегетаріанство, що передбачає тільки рослинні продукти), то намагатися стати лактовегетаріанцем, тобто купувати яйця і молочні вироби до снаги багатьом українцям. Головне – ніколи не забувати заповідь «Не вбий» і подавати хороший приклад своїм дітям.
Що кажуть гастроентерологи
Марія БАГРІЙ, гастроентеролог вищої категорії:
– Якщо людина відмовляється лише від м’яса, то нічого смертельного у цьому не вбачаю, бо ж поживних речовин вдосталь у рибі чи в молоці. Але як не крути-верти, молодь, якій народжувати, мусить отримувати потрібну кількість білків, жирів та вуглеводів. Це вже люди старшого віку можуть у хорошому розумінні дуріти, зовсім не заживаючи жирових компонентів. Вважаю оптимальним поєднання їжі рослинного та тваринного походження у пропорції 50 на 50.