Виробники часто на упаковці вказують лише плетіння. Важливо знати його особливості. В магазині домашнього текстилю LE VELE в каталозі https://le-vele.com.ua/postelnoe-bele/ наведена вся необхідна інформація, щоб обрати якісну постіль.
Основні види тканин якісного набору постільної білизни
- Бязь є бавовняною тканиною, в якій нитки переплетені в простий візерунок “хрест на хрест”. Вироби з неї злегка шорсткі, не ковзають і добре зберігають тепло. Також бязь не потребує особливого догляду. Щільне полотно коштує дорожче за тонке, але здатне витримати до 200 прань.
- Сатин виготовляють з комбінації ниток – основна нитка шорстка (видима на вивороті), лицьова нитка тонша і гладша. Можливі матеріали: бавовна, льон, поліестер, ліоцел. Білизна з сатину міцніша і тонша, порівняно з бяззю, і підходить навіть для чутливої шкіри, наприклад у малюків. Цей матеріал чудово зберігає тепло і більше підходить для зими. Якісні комплекти сатинової білизни пропонують як вітчизняні, так і закордонні виробники. Наприклад, у GoodNight можна відшукати сатинові комплекти для дорослих (елегантні однотонні варіанти для гармонії з інтер’єром) і для дітей (з яскравими малюнками).
- Поплін – тканина з плетінням “хрест на хрест”, але на відміну від бязі використовує нитки різної товщини. Це робить поплін міцнішим, гладкішим і щільнішим, ніж бязь і сатин. При цьому виробництво попліну нескладне, і ціна за нього доступна.
- Перкаль створюється зі змішаних тонких і товстих ниток, переплетених “хрест на хрест”. Як правило, використовують бавовну з льоном або поліестером. Перкаль легкий, приємний на дотик, прохолодний (ідеальний для літа) і дуже міцний. Спочатку новий комплект може здаватися жорстким, але після кількох прань стає м’якшим.
- Жакард виділяється особливою складністю плетіння. Результатом стає рельєфна і красива поверхня. У виробництві використовують поліестер, віскозу або їхню суміш з іншими нитками. Білизна з жакарду елегантна, але вимагає обережності, оскільки схильна до ковзання.
Щільність тканини
Є такий показник, на який виробники часто не звертають уваги, але він вкрай істотний. Від нього залежать такі характеристики виробу, як міцність, м’якість і стійкість до зношування. В Україні цей показник зазвичай записують як число ниток на сантиметр матеріалу. Тоді як на міжнародному рівні використовується одиниця виміру – кількість ниток на дюйм, і на упаковці це позначається як число TC (Thread Counts).
Ідеальні значення для різних матеріалів такі:
- бавовна – у діапазоні 200-400 TC (це відповідає 80-160 ниткам на сантиметр);
- льон – від 80 до 140 TC (дорівнює 30-55 ниткам на сантиметр);
- тканини з бамбука – між 300 і 500 TC (що дорівнює 120-200 ниткам на сантиметр);
- для інших матеріалів – починаючи з 250 TC (відповідає 100 ниткам на сантиметр).
На що ще варто звернути увагу під час купівлі комплекту білизни
Розмір та комплектація
Усі наволочки зазвичай доступні у двох розмірах: 50×70 або 70×70 см. Різні набори відрізняються за розміром підковдри і простирадла. Можливі варіанти комплекту: односпальний, двоспальний, євро, сімейний, king-size. Існує також дві розмірні категорії для дитячої білизни. Рекомендується заздалегідь виміряти матрац, щоб правильно визначитися з габаритами
Простирадла з гумкою або стандартні
У деяких випадках, простирадло може сповзати під час сну. Це може відбуватися з різних причин, таких як невідповідний розмір або неспокійний сон (особливо у дітей). Якщо простирадло часто сповзає, розгляньте можливість купівлі простирадла більшого розміру або з гумками по краях. Важливо: простирадла з гумкою не підійдуть для нестандартних матраців.