Улюблена усіма полуниця не лише смачний десерт, але і ефективний лікувальний засіб. Вона сприяє травленню, регулює сольовий обмін в організмі, покращує кровотворення, виводить зайву рідину з організму і прискорює обмін речовин. Ягода лікує гіпертонію, атеросклероз, авітаміноз, маткові кровотечі, зміцнює стінки судин і імунну систему.
Полуниця є протимікробним і протизапальним засобом. Її використовують для лікування запальних захворювань носоглотки. Вона перешкоджає розвитку грипу та застуди. Якщо влітку вживати достатню кількість полуниці, взимку можна не турбуватися про своє здоров’я. Крім того, полуниця вбиває збудників кишкової палички, стрептококи, пневмококи і стафілококи.
Ягода чудово знижує вміст цукру в крові. Тому, вона входить в раціон людей, які страждають на цукровий діабет. І тим, хто схильний до захворювань нирок і сечових шляхів, необхідно вживати якомога більше полуниці. Якщо ви не страждаєте на алергію, вживайте її без обмежень.
Саліцилова кислота, що міститься в ягодах, допомагає впоратися з болем у суглобах. Полуниця поповнює дефіцит заліза при недокрів’ї, а також, сприяє розрідженню крові. Щавлева кислота, що міститься в ягоді, наповнює організм енергією. Органічні кислоти з полісахаридами нормалізують мікрофлору кишечника і виводять з організму важкі метали, токсини і шлаки.
Полуниця насичує організм вітамінами С, Е і В. Вона містять калій, магній, кальцій, мідь, кобальт і молібден. А йод компенсує його недолік в організмі. Цинк, що міститься в ягоді, посилює потенцію і підвищує лібідо.
Полуниця є природним косметологом. Полуничні маски розгладжують і відбілюють шкіру, а також, зміцнюють нігті і волосся.
Настій з полуниці вживають як сечогінний, проносний і потогінний засіб. Для його приготування 2 столові ложки свіжих ягід заливають однією склянкою окропу і настоюють 30 хвилин. Потім проціджують і вживають по півсклянки перед їжею.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!