Богородиця

Похвала Пресвятої Богородиці – особливе свято, яке відзначають у суботу

Щороку у суботу п'ятого тижня Великого посту відзначають особливе свято - Похвала Пресвятої Богородиці. Цього дня просять захисту від ворогів.

Свято Похвали Пресвятої Богородиці, відоме також як Субота акафіста, дуже важливе для православних християн. Його відзначають у суботу п’ятого тижня Великого посту. В цей день віряни звертаються з молитвами до Пречистої Діви Марії, просячи її захисту від усіх видимих і невидимих ворогів.

Свято є частиною підготовки до Великодня і не має фіксованої дати. Наприклад, у 2024 році Великий піст починається 18 березня та триває до 4 травня, а Похвала Пресвятої Богородиці припадає на 20 квітня.

Історія свята Похвала Пресвятої Богородиці

Історія свята сягає 626 року, коли Константинополь відбив атаку скіфів та сарацинів завдяки молитвам жителів міста до Діви Марії. Згодом, 677 і 717 року, місто також вдалося врятувати від ворожих атак також завдяки заступництву Пресвятої Богородиці.

На її честь у Константинополі було споруджено багато храмів, в одному з них досі зберігається ікона Богородиці, написана Євангелістом Лукою. Під час одного з нападів на місто патріарх Сергій приніс цю ікону до міських стін і просив про допомогу, а коли в море опустили ризу Пресвятої Богородиці, розпочалася буря, що потопила ворожі кораблі.

Спочатку свято акафісту відзначалося лише в Константинополі, але з часом поширилося по всьому християнському світі. Термін “акафіст” означає молитву, яку виконують стоячи, і вона складається з гімнів, які возвеличують Діву Марію та просять її захисту. Так Православна Церква вшановує Діву Марію, дякуючи їй за неперервну турботу про людство та кожну окрему людину.

Що можна і не можна робити у День Похвали Пресвятої Богородиці

У день Похвали Пресвятої Богородиці існують певні обмеження:

  • заборонено лаятися,
  • сваритися,
  • брехати,
  • заздрити,
  • займатися домашніми справами,
  • вживати алкоголь,
  • влаштовувати шумні святкування,
  • споживати продукти тваринного походження.

Замість цього вірянам рекомендується проводити час у молитві, зокрема, читати спеціальні молитви, які просять Пречисту Діву захистити їх від всіх негараздів і надати підтримку у скрутний час. Ці молитви допомагають зміцнити віру і підтримують духовну силу православних християн.

Молитва до Пресвятої Богородиці

О Пресвята Діво, Мати Господа, Царице Небес і землі! Зглянься на багатостраждальне зітхання душ наших, подивися з висоти святої Твоєї на нас, що з вірою і любов’ю поклоняємося пречистому образу Твоєму.

Ось бо, в гріхи занурені і скорботами обтяжені, дивлячись на образ Твій, як на Тебе живу, що перебуваєш між нами, приносимо смиренні наші моління. Бо не маємо ні іншої помочі, ні іншого заступництва, ні втіхи, тільки Тебе, о Мати всіх скорботних і обтяжених!

Поможи нам, немічним, утамуй скорботу нашу, настав на шлях праведний нас заблудлих, вилікуй і спаси безнадійних. Даруй нам останок часу життя нашого у мирі і тиші проводити, подай християнську кончину. І на Страшному суді Сина Твого явися нам милосердною Заступницею, щоб завжди оспівували, величали і славили Тебе як благу Заступницю християнського роду зі всіма, що догодили Богові. Амінь.

Вірую я в силу Небесну, і сподіваюсь на допомогу твою. Амінь».

  • Важливі підказки, які дає нам Господь
  • Коли на душі погано та тривожно, прочитайте цю молитву

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook