рецепти пісних страв

Почався Великий піст: збірка рецептів смачних пісних страв

Починається Великий піст. Тому рецепти пісних, але простих у приготуванні і смачних страв неодмінно стануть вам у пригоді. Тут основні страви, як-то рибні котлети, пісний плов і чумацька каша, так і пісний майонез та випічка.

Пісні чебуреки з грибами, картоплею і капустою

Тісто виходить еластичне, м’яке, до рук не липне. А чебуреки дуже смачні, хоч і без м’яса – з грибами, картоплею та капустою.
  • Тісто: 150 мл кип’ятку, 0,5 ч. ложки солі, 50 мл олії, 200 – 300 г борошна. 
  • Начинка 1: 200 г печериць чи інших грибів обсмажених на олії з цибулею + 300-400 г товченої вареної картоплі.
  • Начинка 2. Тушкована капуста з цибулею та морквою + варені яйця порізати в охолоджену капусту.
У борошно влити кип’яток, додати сіль та олії, замісити тісто, спершу ложкою, потім руками. Тісто виходить еластичне, м’яке, до рук не липне. Розділити тісто на 10 частин. Якщо є ваги, то можна відважувати десь по 50 г. Зробити кульки. Потім кожну тоненько розкотити, на один бік, відступаючи від краю, накласти начинку, накрити іншою стороною тіста, гарно защипнути, щоб під час смаження не розкривалось.
Підготовлені чебуреки покласти на сковороду з розігрітою олією і обсмажити з обох боків до апетитного кольору. З цієї кількості тіста виходить 10 чебуреків. Рецепт і фото Юлії Зубко

Рибні котлети з консерви

  • 3 консерви рибні, 150 г рису відвареного, 2 картоплини середні сирі, 1 морквина середня, 1 цибулина середня, 2 зубці часнику, манка.
  • Сухарі для паніровки, куркума, спеції.
До риби додати відварений рис, терту на дрібній тертці сиру картоплю і моркву, цибулю та часник. Насамкінець додати манку (скільки вбере, щоб трималося купи), сіль та перець за смаком. Формувати котлети, панірувати в сухарях.
Смажити в олії спочатку на сильному вогні з обох сторін до золотистої шкірочки, потім ще на маленькому вогні 2-3 хв до повної готовності. Рецепт Наталії Орос
Рибні котлети з рисом
Рибні котлети з рисом

Рибні котлети з рисом

  • 1-2 морожені рибини (у мене хек), 1 скл. рису, 1 велика цибулина, 1 невелика морквина, 1 зубець часнику (на бажання), сіль, перець. 
Рис відварити. Рибу почистити. Цибулю порізати кубиками, моркву потерти, протушкувати на сковороді. Рибу пропустити через м’ясорубку, моркву і цибулю теж (не гарячу). До рибного фаршу додати сіль, перець і варений рис. Вимісити. Зробити котлети, обкачати в борошні і обсмажити з двох сторін. Смачні і ситні рибні котлети готові! Рецепт і фото – Maiia Rabtsun

Пісний майонез із розсолу

  • По 1 ч. ложці лимонного соку, яблучного оцту, цукру і солі, 350 мл олії без запаху, 150 мл розсолу із консервованої квасолі, кукурудзи чи горошку. Усе – кімнатної температури.

Злити розсіл від консервованої квасолі або горошку чашу блендера. Додати оцет, цукор, сіль і сік лимона. Збивати блендером кілька секунд, вливаючи соняшникову олію тонкою цівкою. Чим тонша цівка, тим краще почне схоплюватися і збиватися майонез. Збивати майонез до потрібної консистенції. Якщо майонез не загус, додати ще трохи олії і ще раз добре збити. Такий майонез можна зберігати в холодильнику до 7 днів. Виходить 500 мл майонезу.

Пісний грибний плов

  • Гриби, рис, морква, цибуля, олія

Сушені гриби промийте і замочіть у холодній воді на 3–4 години. Потім дрібно наріжте та зваріть у тій самій воді. Цибулю покрайте, а моркву натріть на великій тертці. Усе це підсмажте на олії, покладіть у бульйон із грибами, до якого додайте перебраний і промитий рис. Посоліть, закрийте кришкою й тушкуйте. За 10 хвилин до готовності присмачіть меленою кіндзою (коріандром) та меленим чорним перцем.

Чумацька грибна каша

  • 1 скл. пшоняної крупи, 400 г грибів, 1 цибулина, 5 ст. ложок олії, мелений лавровий листок, сіль, перець.

Пшоно ретельно промити кілька разів. Залити водою, додати спеції, поставити варити на маленький вогонь. Гриби помити, порізати шматочками середнього розміру. Цибулю порізати дрібно. Обсмажити гриби з цибулею на олії. Коли каша буде майже готова, додати гриби з цибулею. Перемішати, варити ще 5 хв. Каша виходить дуже ситна та ароматна. Її можна готувати на природі на вогнищі у великому казані.

Пісний шоколадний пиріг з вишнями
Пісний шоколадний пиріг з вишнями

Пісний шоколадний пиріг з вишнями

  • Форма 24 см.
  • 240 г борошна, 1 скл. (250 мл) води кімнатної температури, 0,5 скл. (125 мл) олії, 3 ст. ложки какао, 1 ст. ложка розпушувача, 1 скл. вишень у своєму соку (але можна і не давати).

Змішати воду та олію. Всі сухі інгредієнти вимішати, додати воду з олією, ретельно перемішуючи. Вимішувати, поки тісто не буде, як густа сметана. Вишні відцідити, додати до тіста, вимішати.

Форму застелити пергаментом і вилити тісто. Пекти при 170-180 близько години. Орієнтуйтеся на свою духовку! Перші 40 хв дверцята не відчиняйте, бо може осісти. Готовий пиріг на бажання посипати цукровою пудрою чи полити помадкою. Рецепт і фото – Maiia Rabtsun

Пісний пиріг “Фануропіта”
Пісний пиріг “Фануропіта”

Пісний пиріг “Фануропіта”

  • Форма 18Х26 см.
  • 250 мл апельсинового соку (або сік + вода), 90 г олії, 120-150 г цукру, 250 г борошна, 10 г ванільного цукру, 15 г розпушувача, цедра 1 апельсина, 100-130 г суміші родзинок, кураги і журавлини, 50 г підсушених горіхів, 0,5 ч. ложки кориці або інших прянощів, дрібка куркуми.
Сухофрукти попередньо добре вимити, замочити у теплій воді або соку на 15 хв, добре просушити паперовим рушничком. Не в піст можна замочити в алкоголі на довший час (дуже смачно).
У мисочку просіяти борошно, додати розпушувач, цедру, дрібку солі, куркуму, спеції, сухофрукти, горіхи, цедру. У рідину (вичавити сік з апельсина і додати води, щоб разом було 250 мл, або 250 мл самого соку) додати цукор, олію, влити до борошняної суміші, розмішати ложкою до однорідності.
Порада господині. Сухофрукти можна брати будь-які, окрім чорносливу. Апельсинову цедру дати обов’язково, можна використати лимонний сік та цедру.
Рецепт і фото Тетяни Петришиної

Смачне пісне печиво “З нічого”

  • 3 скл. борошна, 1 скл. води, 0,5 скл. олії, 1 скл. цукру, 0,5 ч. ложки солі, 0,5 ч. ложки соди (погасити оцтом).
Усе перемішати, сформувати кульки і викласти на застелену пергаментом форму. Випікати при 180 градусах 15 хв.

Порада господині. Можна додати какао, ваніль, корицю, цедру лимона, апельсина, посипати пудрою і т.д. Рецепт і фото Вікторії Шуклін

Лимонне печиво

  • 1 лимон, 1,5 скл. пшеничного борошна, 60 мл олії, 0,5 скл. цукру, 1 ч. ложка ванільного цукру, 0,5 ч. ложки розпушувача для тіста.

Добре вимити лимон, покласти його в каструлю з водою, варити на невеликому вогні десять хвилин. Дістати лимон з кип’ятку, охолодити й порізати на кілька частин. Видалити з лимона кісточки, збити блендером лимон на пюре.

Змішати в мисці борошно, цукор, ванілін, розпушувач. Додати до них олію і пюре з лимона. Замісити тісто. Якщо воно дуже липне до рук, додати борошна. Якщо погано замішується (не клеїться до купи), додати олії. Довести його до ідеальної м’якості. Розкатати тісто шаром приблизно 0,5 см і формочками вирізати печиво.

Деко застелити папером для випікання, викласти печиво (не забудьте на нього теж покласти папір для випікання). Випікати при температурі 170 градусів 10 хвилин. Після випічки посипати цукровою пудрою.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook