Життєві історії Сім'я

Пес-сапер Патрон: історія маленького-великого героя

Маленький песик Патрон уже став народним героєм України і справжнім улюбленцем, адже робить велику і важливу справу. 

Песик Патрон, який нині з рятувальниками розміновує Чернігів, став національним героєм. Інтернетом гуляють десятки мемів із зображенням маленького сапера, його принтують на футболках, чашках та сувенірній продукції і навіть малюють мурали! Також відомо, що Укрпошта має у планах присвятити марку Патрону.

Патрон – український собака-винюхувач вибухівки, джек-рассел-тер’єр, талісман Служби України з надзвичайних ситуацій, який здобув велику популярність за часів російсько-української війни.

За даними ДСНС, Патрон допоміг виявити на момент написання публікації 236 вибухонебезпечних предметів, встановлених російськими військами. Пес працює з саперами 24 на 7, їздить з ними на усі розмінування. Також він присутній при знищенні боєприпасів.

Патрон почав нести службу у ДСНС у віці 6 місяців, до квітня 2022 року йому виповнилося 2,5 роки.

Перші публікації про пса з’явилися 15 березня 2022 року. Патрона називають талісманом загону піротехніків, які займаються розмінуванням територій у Чернігівській області, його було зображено на десятках художніх робіт у своєму впізнаваному іменному жилеті. За досить короткий час він став улюбленим супергероєм для дорослих і дітей

Патрон має власну сторінку в Instagram, станом на 9 травня 2022 року кількість підписників досягла більше 220 тисяч.

Песик Патрон, який допомагає рятувальникам розміновувати Чернігів, став для українців справжнім героєм, а для дітей улюбленцем.

Отримав медаль від Президента

Президент Володимир Зеленський у межах зустрічі з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо 8 травня вручив державні нагороди українським саперам, які розміновують раніше окуповані РФ території. Нагороду отримав і пес Патрон із Чернігова.

Патрона нагородили державною нагородою “За віддану службу”. Нагороду Володимир Зеленський вручив його власнику Михайлу Ільєву. Рятувальник також отримав нагороду від Президента “За мужність” 3-го ступеня.

“Разом із нашими героями хочу нагородити чудового, малого сапера Патрона, який не тільки допомагає знешкоджувати вибухонебезпечні предмети, а ще і допомагає навчати наших дітей необхідним правилам безпеки на території, де є така мінна загроза”, — сказав глава держави.

Коли Трюдо хотів потиснути руку Ільєву, Патрон почав голосно лаяти. Після нагородження майор цивільного захисту Михайло Ільєв показав нагороду Патрону, і той її облизав.

Патрона запрошують у гості

Усі хочуть зустрітися і сфотографуватися з Ппатроном, адже він став народним улюбленцем. Йому навіть надсилають листи! Як пише Державна служба України з надзвичайних ситуацій на Facebook-сторінці, до них надійшов лист від маленької Аліни з Рівного. Дівчинка запросила чотирилапого піротехніка до себе в гості. Не забула й про інших рятувальників. Їм вона подякувала та назвала супергероями.

“Ось такі подяки від українських дітей – безцінні. Бо йдуть від щирого серця. Вони оберігають, підтримують і надихають наших рятувальників, які і справді нині усі без виключення – супергерої”, – йдеться у повідомленні.

Песик патрон для нас є прикладом. Адже великі герої не обов’язково великі. Тому вірте у свої сили, у наших захисників, у нашу Перемогу. Наближайте її на усіх фронтах, де тільки можете і не збавляйте обертів!

Дата публікації: 09.05.2022 img Поділитися