Вхідна зона кожного дому має назву передпокій. Це місце, яке зустрічає гостей, створює перше враження про оселю, зберігає верхній одяг і дарує затишок. Так склалося, що в більшості міських квартир коридор має вузьку та видовжену форму і це створює труднощі при його облаштуванні. Сьогодні ми розглянемо, як облаштувати вхідну зону житла, щоб вона була функціональною, естетичною і приємною. Розпочнемо!
Крок 1 – стіни, стеля, підлога
Щоб не вагатися із вибором кольору, скористайтесь базовими рекомендаціями дизайнерів:
- маленький коридор: використовуйте світлі й ніжні відтінки для стін (білий, кремовий, пастельні тони); стелю найкраще залишити білою, а для підлоги обрати природний (але світлий) деревний відтінок;
- передпокій середнього розміру: підійдуть будь-які кольори в приглушених варіантах (оливковий, волошковий); стеля може бути білою, або мати легкий тон; підлога – на ваш розсуд;
- великий коридор: тут чудово виглядатимуть глибокі насичені кольори (вишневий, смарагдовий) і нейтральні; для підлоги можна обрати темний кахель, а стелю лишити світлою.
Такі прості поради допоможуть вам швидко та легко підібрати колірну гаму в передпокій.
Крок 2 – вибираємо меблі в коридор
Меблювати маленьке вузьке приміщення – це завдання із зірочкою. Тут необхідно розташувати необхідні меблі і залишити вдосталь місця для вільного пересування приміщенням. Як це зробити?
По-перше, виміряйте площу передпокою і розрахуйте скільки місця вам потрібно лишити на ті чи інші меблі.
По-друге, складіть детальний план меблів, вказуючи їх розміри (ширина, висота, глибина). Тут ми допоможемо.
Отож, які меблі в передпокій варто купити?
- Готовий передпокій в коридор. Він замінить вішак для верхнього одягу, шафу для речей, місце для зберігання взуття та аксесуарів і стане окрасою інтер’єру. Це чудовий варіант, якщо ви хочете отримати кілька переваг в одному меблевому виробі.
- Тумба для взуття. Також підійде комод або стелаж. Закритий варіант зберігання захистить кросівки і туфлі від пилу, а відкритий створить відмінну вентиляцію.
- Банкетка або пуф. Необхідне пристосування для зручного одягання взуття. Також слугує підставкою для сумок, рюкзаків і парасольки.
Як бачите, меблів в коридор потрібно зовсім небагато. Якщо місце дозволяє можна додати навісний туалетний столик або комод для одягу.
Крок 3 – аксесуари для особливої атмосфери
Хочете, щоб від вашого передпокою віяло теплом і затишком? Додайте цікаві аксесуари! Які саме?
- Дзеркало з підсвіткою. Виглядає стильно і сучасно, допомагає швидко перевірити свій зовнішній вигляд перед виходом з дому. А регульоване LED-підсвічування додасть яскравих акцентів.
- Картини і фото. Однотонні стіни варто розбавити улюбленими світлинами та полотнами (але в міру).
- Штучне освітлення. Коридор часто немає вікон, тому варто потурбуватися про кілька джерел штучного світла. Найкраще використовувати точкові світильники по всьому периметру кімнати, якщо цього замало – додайте центральний плафон.
Пам’ятайте, що іноді маленькі деталі здатні повністю трансформувати дизайн інтер’єру. Тому, беріть на озброєння поради зі статті і облаштуйте вхідну зону власного дому найкращим чином!