паска

Паска на заварному тісті, що довго не черствіє. Вдається завжди!

Паски на заварному тісті дуже смачні, довго не черствіють. За цим рецептом печу з року в рік, кому давала рецепт - усі задоволені!
Паски на заварному тісті дуже смачні! Тісто вологе, в міру щільне, не крихке. Паски стоять і довго не черствіють. За цим рецептом печу з року в рік, вдається завжди і всім. Обов’язково спробуйте! Рецепт достатньо легкий, тісто підходить дуже добре!
Заварні паски довго не черствіють: наші бабці завжди заварювати 2-3 ложки борошна киплячим молоком. Тоді розвивається клейковина, тісто довго тримає вологу. Це супер пасочки, сміливо рекомендую цей рецепт: хто пік – усі задоволені!
Отже, для приготування паски потрібно: гарний настрій, світлі думки, трішки часу та любові! І робіть відразу подвійну порцію!

Рецепт паски, за яким печу роками

  • На три паски: 250 мл молока, 3 ст. ложки сметани (магазинної), 150 г масла, 25 г свіжих дріжджів або 11 г сухих, 1/3 ч. ложки солі, 1 п. (10 г ванільного цукру), 3 яйця, 200-250 г цукру, близько 700 г борошна.
Дріжджі і чайну ложку цукру розчинити в 50 мл теплого молока, залишити на 15 хв, поки дріжджі не активуються до шапочки. У черпачок налити молоко (200 мл) і половину вершкового масла (75 г) довести до кипіння, зняти, всипати 70-100 г борошна, постійно помішуючи, заварити густе тісто, остудити.
Жовтки відокремити від білків, жовтки розтерти з 100 г цукру, додати опару, сіль і ванільний цукор. Білки збити з 100 г цукру до білої густої піни, додати сметану і другу частину розтопленого масла. Білкову суміш вилити в жовткову суміш, додати заварне тісто, розмішати міксером. Можуть залишитися маленькі грудки – це нормально, вони при бродінні тіста і при випіканні розійдуться, перевірено і не один раз!
Поступово всипати просіяне борошно і замісити тісто, воно буде трішки липким – це нормально. Накрити плівкою, залишити підійти 1-3 години залежно від температури у приміщенні, залежить від дріжджів (я тісто кладу в кульок, зав’язую, – воно добре підходить.
Коли тісто підійшло, викласти на стіл, якщо потрібно, то підсипати ще борошна і ще раз вимісити (я додала трішки борошна при замісі, мені не вистачило). Родзинки/цукати вмішати в тісто. Розділити тісто на три частини або на дві більших пасочки, сформувати колобки, заповнити тістом на 1/2 форми, змащену маслом, накрити плівкою, залишити на 30 хвилин підійти.
Змастити паски жовток + вода, випікати в попередньо розігрітій духовці до 180 ОС 30-35 хв, перевірити дерев’яною шпажкою. Більші паски, потрібно довше випікати. Якщо верх буде сильно рум’янитися, то накрити пергаментом.

Поради від господині

  • У тісто для паски можна додати 1 ст. ложку коньяку до введення борошна.
  • Можна замочити родзинки в коньяку (мінімум на ніч).
  • Можна зробити емульсію ароматичну: цедру 1 апельсина змішати з 1 ст. ложкою коньяку, з 10 г ванільного цукру та 1 ст. ложкою меду. Дати настоятися декілька годин, краще звечора зробити. Додати в тісто.
  • Дріжджове тісто, і в тому числі паски, обов’язково випікаю з паром: перед тим, як включити духовку, на дно духовки ставлю форму з водою! Тісто вологіше, паски не тріскаються.

Рецепт і фото Тетяни Петришиної

Радимо також інші перевірені рецепти паски:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook