П’ять щоденних дій, які згубні для психіки

Деякі буденні речі, про які майже ніхто і не замислюється, здатні негативно впливати на стан психічного здоров’я, провокуючи появу депресивних станів.

За даними ВООЗ, більше 300 млн осіб в сучасному світі страждає депресією. Одна з щоденних звичок величезного числа людей – проведення часу в соціальних мережах. Але дослідження психологів показали, що люди, які часто відстежують стрічки новин в соціальних мережах, рано чи пізно починають порівнювати себе з іншими людьми, і ці порівняння здатні стати тягарем для їх емоційного стану. Фахівці настійно рекомендують контролювати кількість часу, що проводиться в соцмережах.

Психологи кажуть: дуже важливо усвідомлювати, що в умовах сучасного життя психіка постійно піддається впливу стресів. Потрібно виробляти в собі звичку допомагати собі, роблячи якісь дії. Для багатьох людей сьогодні типово концентруватися на негативних думках, у той час як необхідно зробити все можливе, щоб відволіктися від гнітючих роздумів – подивитися фільм, погуляти, почати читати, обзавестися хобі і так далі.

Ще одна характерна риса нашого часу – недосип. Компенсуючи недосипання на протязі робочого тижня, багато нерідко намагаються проводити вихідні дні, дозволяючи собі тривалий сон або лінощі, нічим не наповнене проведення часу. Фахівці наголошують: слід прикладати зусилля до того, щоб проводити час якомога продуктивніше як для власного розвитку, так і для власного життя.

Крім цього, експерти відзначають, що сучасні люди занадто багато п’ють алкоголь, який використовується як засіб зняття стресу. За словами вчених, у людей, які не можуть не скористатися можливостю випити, формується і закріплюється нездоровий механізм, який також сприяє розвитку депресії.

Не варто скидати з рахунків фактор зневаги здоровим харчуванням. Існують дослідження, які вказують на виникнення депресії через щоденне вживання шкідливої їжі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook