Духовність Сім'я

Остерігайтеся цих семи видів ліні. Ось чому…

Ми повинні бути активними, продуктивними і не боятися роботи. Але ми не завжди розуміємо, коли саме лінуємося

В Біблії багато написано про лінь. І, коротко кажучи, вона не схвалюється. Соломон пише в Приповідках 13: 4: „Душа лінивого жадає, та нічогісінько не має; душа ж трудящих насититься“.  Як і в Проповідника 10:18: „З-за лінощів хилиться сволок, і з-за недбальства рук протікає хата“. І є ще багато віршів, які підтверджують цю думку. 

Лінь лінивця

Це добре знайомий різновид ліні, про який йдеться у Притчах. У таких людей не вистачає мотивації, навіть якщо їм потрібно зробити щось дійсно важливе. Вони лягають спати пізно, бо дивляться телевізор чи сидять в інтернеті до самого ранку, і встають пізно, тому що втомилися. Вони знають, що потрібно зробити, але їх це не дуже турбує.

Лінь метушливості

Це спокуса особливо актуально сьогодні, оскільки робота багатьох людей пов’язана з комп’ютерами. Це так затягує, спочатку одне посилання, потім інше і ще одне… Або раптом потрібно зайти в чат і відповісти на це повідомлення. Наша увага блукає, ми метушимося — а це насправді це один із проявів ліні.

Лінь безвідповідальності

Коли ми не хочемо думати самі, а йдемо за натовпом, не сумніваючись у тому, що нам говорять в церкві або про що ми читаємо в газетах або в соціальних мережах. Думати — складно. Читати і спілкуватися з людьми, які думають по-іншому, може бути не надто приємно. Простіше взагалі цього не робити — це теж лінь.

Перевесло

Лінь заміни

Є люди, яких не можна назвати ледачими. Вони працюють кожну щохвилини, вони завжди зайняті, і, на перший погляд, здаються неймовірно продуктивними. Але часто просто створюють ілюзію зайнятості для того, щоб не робити те, що не хочуть. Деякі з головою поринають в роботу, щоб не думати про проблеми в сімейному житті.

Лінь делегування

Це коли ми дозволяємо іншим людям робити те, що ми повинні робити самі. Ми не працюємо, ні в церкві, ні вдома, ні на роботі. В результаті наші дари атрофуються. Жінка, яка може бути блискучим проповідником, навіть не намагається щось зробити.

Лінь заразна: новий експеримент вчених - наука

Лінь зайнятості

Деякі люди завантажують кожну хвилину роботою з почуття обов’язку. Вони дійсно думають, що відповідальні за свій час і хочуть максимально використовувати його. Але тут теж є прояв ліні на роботі. Згідно Божого плану один день у тиждень повинен бути днем відпочинку, коли будь-яку роботу потрібно відкласти. Це великий дар, тому що це можливість: відпочивати, думати, творити, молитися, зустрітися віч-на-віч із Богом. І ця духовна дисципліна може бути важкою — значно легше працювати і уникати її.

Лінь дезорганізації

Деякі люди зайняті більше, ніж їм потрібно, тому що вони не організовані так, як варто було б. Легко переконати себе, що робота просувається, коли ми дійсно бігаємо колом із незначним результатом. Іноді так виглядає наше життя, без особливого контролю, і часто це результат нашої ліні. Дисциплінувати себе і працювати з розумом — це інвестиції в наше Богом даний час і таланти.

Джерело

Дата публікації: 13.11.2020 img Поділитися