Кухня Поради

Ось як зробити курагу з абрикосів вдома…

Зробити курагу з абрикосів своїми руками дуже легко. Для цього не потрібна спеціальна техніка. Можна сушити на сонці або в духовці.

26.07.2022 10:39

Курага – це висушені абрикоси, які багаті вітамінами А й С, антиоксидантами, клітковиною, калієм та каротиноїдами. Завдяки цим речовинам, курага покращує стан шкіри, серцево-судинної системи, роботу ШКТ та зір.

В духовці:

Стиглі, але не занадто м’які та без ознак псування абрикоси, замочити у воді на 5 хвилин. Розрізати кожну ягоду навпіл, видалити кісточку та трішки вивернути всередину. Розчинити 2 таблетки вітаміну С в 500 мл води та занурити в цей розчин абрикоси, щоб вони не темніли під час сушіння. Викласти ягоди на застелене пергаментом деко, розрівняти та поставити в духовку на верхню полицю. Сушити при температурі 90 градусів протягом 12 годин. Через 6 годин від початку, дістати деко та перевернути абрикоси. Перекласти охолоджену курагу в скляні банки для зберігання.

На сонці: 

Температура повітря повинна бути 36 градусів при низькій вологості. Підготовані половинки абрикосів, занурити в розчин вітаміну С на хвилин 5. Перекласти ягоди на металеве або керамічне деко, м’якою частиною догори. Поставити деко на сонці та підкласти кілька листів фольги знизу, щоб підвищити температуру. Зверху вкрити сіткою, щоб не потрапляв бруд та комахи. Термін сушіння 4 доби, але на ніч необхідно заносити абрикоси в будинок або ховати в коробку. Готову курагу помістити на 2 доби в морозилку для знезараження.

Курага містить багато цукру, тому добова норма не повинна перевищувати 150 грамів. Вживати потрібно за 30 хвилин до їжі.