Очистити одяг від фломастерів допоможе зубна паста

Оскільки одяг, у тому числі дитячий, зараз недешевий, як вивести плями – буде корисно дізнатися кожному.

Дитячий одяг проходить екстремальне випробування плямами: їжа, болото, трава… А ще його часто забруднюють фломастерами і маркерами. 

ФЛОМАСТЕРИ

Сліди можна вивести білою зубною пастою: нанести і акуратно витерти ватним диском. Повторити, поки від плями не залишиться сліду.

А розмальовані фломастерами шпалери легко очистити за допомогою піни для гоління: нанести на пляму, залишити на кілька хвилин і стерти ганчіркою.

Можна вивести плями сумішшю нашатирю і скипидару (1:1).

Дрібно натерти господарське мило, розчинити чайну ложку стружки в невеликій кількості спирту, обробити пляму, прати в теплій воді. Повторити кілька разів.

Якщо пляма від водостійкого фломастера, найкраще її виводити ацетоном, бензином, безацетоновим засобом для зняття лаку, соком лимона або розчином лимонної кислоти (треба спробувати дію засобу на непомітній ділянці, щоб не зіпсувати річ).

МАРКЕР

Покласти одяг плямою вниз на паперовий або непотрібний рушник, видаляти плями зі зворотного боку. Це дозволить виштовхнути пляму з поверхні тканини, замість того щоб просувати далі в тканину, а рушник тим часом поглинатиме чорнило маркера.

Змочити ватний тампон або шматочок м’якої тканини спиртом чи рідиною для зняття лаку і з його допомогою нанести засіб на пляму або налити засіб безпосередньо на пляму. Почекати кілька хвилин, потім промокнути пляму ватним тампоном. Не тріть пляму, щоб вона не розпливлася.

Можна бризнути на пляму лаком для волосся або замочити річ в оцті приблизно на годину, потім випрати у пральній машині.

Змішати 1 ст. ложку соди і 0,5 скл. оцту. Нанести суміш на пляму з обох боків одягу, дозволити їй висохнути протягом години, випрати у холодній воді.

Нанести на пляму білу зубну пасту і протерти паперовим рушником. Гелева зубна паста не допоможе.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook