Обираємо монітор для комп’ютера: огляд варіантів та корисні поради від експерта

На що звернути увагу під час вибору монітора до комп'ютера? Яким має бути його розмір, тип матриці, додаткові параметри?

Монітор — елемент комп’ютера, без якого неможливо обійтися. Він транслює зображення, від якості якого залежить зручність користування ПК. На що звернути увагу під час вибору девайсу? Поговоримо нижче.

Розмір

Вибираючи монітор, варто враховувати, з якою метою він потрібен. Для офісу підходять моделі з діагоналлю екрана до 22 дюймів, робота з якими дає мінімальне навантаження на очі навіть на близькій відстані. Любителям комп’ютерних ігор та професійним фотографам підійдуть широкоформатні дисплеї на 25-32”. Для перегляду фільмів варто вибрати монітори середнього розміру 22-24 дюйми, що транслюють зображення в HD-якості.

Матриця

Тип матриці впливає на якість та яскравість кольору, кути огляду, швидкість відгуку, рівень контрастності. Щоб не переплачувати за непотрібні параметри, варто визначитися із завданнями, які має вирішувати монітор:

  1. Матриця IPS/PLS відрізняється деталізованим кольоровідтворенням, широким кутом огляду і високою щільністю пікселів. Підходить для роботи з архітектурними графіками, кресленнями, фотографіями, тривимірним моделюванням, переглядом фільмів і не тільки.
  2. TN-матриця має невеликий кут огляду, але швидко реагує на команди користувача. Висока швидкість відгуку (до 2-3 мс) зацікавить професійних геймерів, які надають перевагу динамічним іграм.
  3. VA (MVA/PVA) матриця характеризується середніми показаннями за перерахованими параметрами та глибокою передачею чорних відтінків. Підходить для офісного використання, інтернет-серфінгу, роботи з текстовими документами.

Співвідношення кількості пікселів та розмірів сторін — ще один важливий нюанс. Поширений варіант — 16:9 з роздільною здатністю в 1920х1080 пікселів, що відповідає Full HD-якості. Девайс із такими параметрами підійде для перегляду фільмів та роботи з мультимедійними файлами. Потрібна чітка графіка? Варто поглянути на моделі з деталізованою роздільною здатністю 2560х1080. Менш вимогливим користувачам, яких перш за все хвилює, скільки коштує монітор в Україні, можна обрати варіант із зображенням 1366х768 точок.

Додаткові параметри

Крім основних характеристик, потрібно врахувати додаткові нюанси:

  1. Тип підсвічування екрана. Світлодіодні LED-дисплеї передають кольори яскравіше, ніж LCD, але споживають більше енергії та коштують дорожче.
  2. Тип покриття. Глянцеві варіанти відрізняються насиченістю, а матові — менше втомлюють очі.
  3. Наявність/відсутність вбудованої акустики. Вона не замінює колонки, але може передавати системні звуки та повідомлення.
  4. Чи вбудований TV-тюнер, який дозволяє використовувати монітор як телевізор.
  5. Наявність/відсутність 3D-режиму, що транслює зображення в об’ємному форматі.
  6. Чи вбудована WEB-камера.

Можна переглянути огляди вподобаних моделей та ознайомитись з відгуками попередніх покупців. Не треба забувати уточнити у продавця наявність сертифікованих документів та гарантії обслуговування техніки.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook