Відпочинок Сім'я

Обручки – в унітаз, свідоцтво – у землю. Розлучитися можна із… шиком!

Відгуляти розлучення можна не гірше, ніж весілля. Західна мода дісталася й до нас: окрім організації весільної забави, тепер можна замовити урочисте розірвання стосунків.

За останній рік таких фірм з’явилося кілька десятків. Інтерес клієнтів окремі з них підігрівають вигідними пропозиціями: якщо довіриш їм весілля, розлучення влаштують із 80-відсотковою знижкою!

РОЗІЙТИСЯ МОЖНА ПО-РІЗНОМУ

Наприклад, влаштувати церемонію …спускання обручок в унітазі або ж закопати їх у труні. Хочете менш епатажного екстриму? Гаразд, можна спалити свідоцтво про шлюб, пограти в дартс, де мішенню є фото когось із подружжя. І це ще не все.

Наприклад, агенція «Animatio», окрім вечірки у клубі чи бенкету в замку, пропонує спільну релаксацію у SPA. А ще можна замовити куряче філе із сиром «Перса коханки в золоті», сварливий салат, суп для тещі (з грибів «невідомого походження»). Можна замовити навіть «Коханку з дружиною» (виявляється, то борщ із паштетом). Зазвичай не обходиться й без ста грамів «розВОДКИ».

Мода святкувати розлучення прийшла з Німеччини. Саме там уперше під час прогулянки по Рейну гості піднімали келихи за новий цивільний стан колишнього подружжя.

Ініціатори вечірки запевняють: розлучення має стати приємним завершенням невдалого шлюбу, тому треба святкувати закінчення усього поганого і початок нового та ліпшого. Більшість психологів, утім, іншої думки: забава з нагоди розлучення радше самообман, аніж спосіб поліпшити самопочуття екс-подружжя.

КОШТУЄ ВЕЧІРКА ДЛЯ РОЗЛУЧЕНИХ МАЛО НЕ ЯК ВЕСІЛЛЯ

Заплатити треба окремо за розважальну програму і бенкет. Загалом обійдеться свято розлучення не менше, ніж весілля.

Тож не дивно, що спеціалісти, які досі організовували весілля, тепер взялися і за розлучення. Щоправда, черг із охочими розвестися у такий спосіб, як зізнаються в агенціях, поки немає. А серед нечисленних клієнтів переважно чоловіки. Пари спільно святкувати розрив не наважуються.

 

«ПАЛИТИ МОСТИ ТРЕБА ЦИВІЛІЗОВАНО», –

каже Маріуш Тшебніцький, ініціатор та організатор першого у Польщі та другого в Європі Ярмарку розлучень. Як і його колеги зі шлюбних агенцій, він починав з організації Весільних ярмарків. Переконаний, що розлучення справа неприємна, і напевне святом бути не може.

– Останнім часом дедалі більше моїх знайомих пар розлучається, і не в найкращий спосіб. Це й підштовхнуло мене взятися за проведення такого ярмарку, – розповідає пан Маріуш.

– Хочемо допомогти парам, які переживають кризу, знайти з неї вихід. А коли це вже є неможливим, то принаймні зробити їхнє розставання якнайменш проблемним і болісним. Нашим клієнтам не треба бігати по місту в пошуках адвоката чи посередника, адже всі вони є на ярмарку. А це заощаджує і час, і гроші.

На Ярмарку розлучень, що його пан Тшебніцький нещодавно організував у Вроцлаві, пропозицій не бракувало. Психологи, юристи, експерти, приватні детективи, агентства нерухомості, туристичні агенції… Дизайнери презентували колекцію розлучних суконь під назвою «Новий і щасливий початок», а шлюбні агенції – ідеї «початку нового життя».

Дата публікації: 03.09.2018 img Поділитися