Павук має на животі жовті і чорні смужки, за що тримав назву павук-оса, павук-зебра, павук-тигр. Наукова назва цієї комахи агріопа Тигрова. Поширені такі павуки у зоні степів та пустель, у Північній Африці, Південній Європі, Малій та Середній Азії. Дедалі частіше павуки-оси трапляються в Україні, причому не тільки у південних, а й у центральних і північних регіонах також.
Цих павуків також легко виявити за особливою павутиною. В її центрі розташований зигзагоподібний малюнок.
Павук-оса може вкусити
За даними дослідників, павук-оса не боїться людей, а якщо павука потривожити – він запросто може вкусити. Аргіопа вважається отруйним павуком, його згадують як одного із трьох отруйних павуків України поряд з тарантулом та каракуртом. Однак отрута аргіопи тигрової безпечна для людини. Та укус болючий (як укус оси) і викликає почервоніння, яке тримається до трьох днів. На місці укусу може виникнути нарив через дію отрути.
У серпні самиця аргіопи робить декілька глечикоподібних жовтуватих коконів, куди відкладає кілька сотень яєць. Кокони ззовні вкриті щільним павутинням, що нагадує пергамент, а всередині павутина більш розпушена і забезпечує збереження яєць взимку. Розміри кокона — 2 см у довжину, 1,5–2 см у діаметрі, ширина «горла» близько 1 см. Навесні з яєць виходять маленькі павучки, кожен з яких приблизно через тиждень починає будувати власну ловильну павутину. У період цього тижня вони розселяються, іноді здіймаючись у повітря на павутинках. Тому якщо виявите такі кокони на своїй присадибній ділянці, їх краще одразу знищити.
До речі, у китайській провінції Юньнань павуків цього виду їдять, як і великих павуків щонайменше трьох інших видів. А ще павуків-ос часто утримують у домашніх тераріумах.
Радимо також прочитати:
- Що робити, якщо вкусив павук?