Невиношування вагітності. В чому може бути причина?

Якщо переривання вагітності (викидень або передчасні пологи) відбувається кілька разів - це вже проблема. Ось які можуть бути причини...

Єдиний випадок втрати вагітності на ранніх термінах — це природний процес відбору здорових нащадків. Але якщо переривання вагітності відбувається кілька разів, це вже проблема, впоратися з якою допоможе лише лікар.

Що таке звичне невиношування вагітності?

Під «невиношуванням вагітності» лікарі розуміють самовільне переривання вагітності на термінах до 37 тижнів. Втрата вагітності до 22 тижнів — це викидень, якщо пізніше — передчасні пологи. Про «звичне невиношування» кажуть у тому випадку, коли викидень або передчасні пологи траплялися у жінки більше ніж два рази.

Чому виникає загроза переривання вагітності?

Причини невиношування вагітності можна умовно розділити на шість груп: генетичні, імунні, інфекційні, анатомічні, ендокринні, тромбофілії. Отже, спробуємо розібратися з кожною.

  1. Генетичні. В людини 46 хромосом і, за різними даними, від 20000 до 120000 генів. У процесі утворення статевих клітин генетичний матеріал ділиться навпіл, а при утворенні ембріонів – знову поєднується. В цьому складному процесі можуть виникати «помилки», які є найчастішою причиною випадкової втрати вагітності.
  2. Імунні. З точки зору імунної системи, вагітність — парадокс. Усередині жінки росте й розвивається наполовину генетично чужорідний організм. Організм майбутньої матері може проявляти як надлишкову агресію стосовно майбутнього малюка, так і недостатню адаптацію до чужорідних антигенів. Результат один — втрата вагітності.
  3. Інфекційні. Це одні з найкраще вивчених, але водночас і  найбільш непередбачуваних факторів втрати вагітності. Вірусом герпесу інфіковано 97 % населення, але лише в невеликої кількості жінок він може спричинити переривання вагітності. Дуже важливо визначити локалізацію, активність інфекцій, імунну реакцію на них.
  4. Анатомічні. У цій групі об’єднані вади розвитку репродуктивної системи, істміко-цервікальна недостатність (недостатність запирального апарату шийки матки), пухлини матки. Але й тут усе не так однозначно. Навіть дуже грубі аномалії розвитку статевих органів і великі міоми можуть не впливати на виношування вагітності. Водночас незначні дефекти (наприклад, внутрішньоматкові синехії) можуть призводити до втрати вагітності.
  5. Тромбофілії. Це вроджені чи набуті дефекти згортання крові. Перші зумовлені наявністю певного набору генів, які змінюють складний каскад реакцій згортання крові. Причина набутих дефектів – гострі або хронічні захворювання. Як результат — тромбози у розвиненому хоріоні, загибель ембріона, відставання у розвитку плоду, відшарування плаценти й т. д.
  6. Ендокринні. Вплив гормонів на розвиток вагітності величезний. Ендокринна система зазнає колосальних змін у цей період і може як сама давати збої, так і бути механізмом, через який реалізуються вищевикладені причини. Тому й вимагає детального дослідження та корекції.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook