Цю статтю можна було б назвати “Як вмирає кохання”. Але спробуймо обійтися без зайвих емоцій, щоб розібратися в тому, куди зникають емоції, коли щаслива і закохана пара починає вести спільне господарство.
До речі, одну з відповідей на запитання, як з’являються у стосунках нелюбов і звичка до партнера, можна одразу знайти у цьому кондовому словосполученні “спільне господарство”.
Якщо подружжя реально після весілля не живе разом у радощах і труднощах, а починає вести спільне господарство, підпорядковуючи все своє спілкування тільки виконанню обов’язків і вимог, то не дивно, що через якийсь час вони перестануть відчувати одне до одного любов, теплоту і ніжність, які привели їх до створення подружнього союзу.
Як повернути ніжність у стосунки з чоловіком?
Чи можна повернути емоції у стосунки?
У таких шлюбах чоловік і дружина нерідко стають як надокучливі колеги, які не тільки перестають бути цікавими один одному, а й можуть почати викликати взаємне неприйняття і навіть огиду. Це ті відомі анекдотичні історії, коли чоловік з радістю мчить на роботу, аби швидше і надовго втекти з задушливої сімейної кабали.
У багатьох випадках такі сім’ї тримаються саме на створеному та накопиченому сімейному господарстві, за яким доводиться постійно стежити, і яке перетворює подружні стосунки на обов’язкову спільну роботу.
Тільки не подумайте, що я засуджую такий підхід до сімейного життя. Просто коли один із партнерів у такому шлюбі раптом згадує про колишні почуття або зустрічає на своєму шляху людину, яка пробуджує в нові емоції, то занадто великою і нестерпною стає різниця між тим, про що мріялося колись, і тим, що в результаті вдалося створити з коханою колись другою половинкою.
До звички у спілкуванні часто приходять і ті пари, в яких спільне господарство не стало основою стосунків, але де з часом партнери стали настільки близькими один до одного, що перестали усвідомлювати, що вони все-таки різні люди, і живуть разом лише тому, що колись зробили вибір на користь одне одного. І вибір цей робиться тоді, коли спілкування в парі наповнене позитивними, яскравими емоціями, коли між чоловіком і жінкою постійно присутні і хвилювання, і трепет, і залицяння, і турбота, і увага, і взаємний інтерес, включаючи сильний сексуальний потяг.
При цьому партнери здебільшого не усвідомлюють, що кожен індивідуально працює над стосунками, щоб справити краще враження, щоб створити навколо позитивну атмосферу, щоб зміцнити та урізноманітнити спілкування з коханою людиною.
Як повернути пристрасть у стосунки після 20 років шлюбу
Іноді складно зберегти навіть найбільше кохання
Однак, коли люди вже сходяться, вони чомусь перестають надавати один одному колишні знаки уваги та любові, вважаючи, що головне кожен із них уже зробив, і тепер за спільного життя все влаштовуватиметься саме собою. На жаль, якщо чоловік і дружина перестають робити компліменти один одному, забувають про те, що щодня потрібно проявляти ласку і турботу, починають з’ясовувати стосунки через сварки з різних побутових та сімейних проблем, то такій парі буде складно зберегти навіть найбільше кохання.
Ось чому важливо в такі періоди охолодження почуттів та звикання знаходити можливості урізноманітнити своє спілкування. І одним із сучасних способів згадати про забуті почуття є спільні консультації з сімейним психологом. На жаль, до психологічної допомоги багато хто вдається вже тоді, коли починає спати не тільки в різних ліжках, а й у різних будинках.
Авторка – психологиня Марина Кудрина