Авіценна жив у середньовіччі і був перським ученим та придворним лікарем султанів. За життя він написав близько 450 праць, значну частину – на медичну тематику. Він перший звернув увагу на заразність віспи, визначив різницю між холерою та чумою, виокремив та описав проказу, вивчив багато інших захворювань. Велику увагу Авіценна приділяв описанню лікарських засобів, способів їхнього виготовлення і вживання. Так у його книзі «Канон лікарської науки» описано 2600 лікувальних засобів, 1400 з яких – рослинного походження.
Середньовічний медик подарував нам рецепт засобу, який допомагає від виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Для його приготування потрібні шкірки солодкого граната (зерна солодкого граната мають темно бордовий колір) і шкірки кислого граната (світло рожеві зерна), а також вино.
При підвищеній кислотності вино повинно бути десертним, при пониженій – сухим. Одужання буде швидше, якщо вино не містить консерванту, який додається для кращого збереження напою (тому вино краще використовувати домашнє).
Шкірки потрібно подрібнити (це можна зробити в кавомолці або за допомогою м’ясорубки), залити червоним натуральним вином, підігрітим до 50-60 °С (пропорція має бути 1:10) і 2 тижні настояти в щільно закритій посудині в теплому місці без доступу світла.
Потім вино треба процідити і пити по 30 г натщесерце і ще двічі в день перед їдою. Тривалість лікування залежить від величини виразки (виразка діаметром з копійчану монету затягується протягом місяця).