Чого не має бути у складі йогурту
E 1442 –небезпечний для підшлункової
Останнім часом збільшилася кількість пацієнтів з діагнозами панкреатит, які ведуть здоровий спосіб життя і активно вживають йогурти. Чимало корисних, на перший погляд, продуктів містять E 1442. Це генетично модифікований кукурудзяний крохмаль (загущувач, стабілізатор), якого не терпить підшлункова.
Міф про диво-бактерії
Доведено, що багато з широко розрекламованих диво-бактерій не виживають у шлунку людини довше ніж декілька хвилин і, відповідно, не встигають надати жодного цілющого впливу. Та й говорити про користь кисломолочних продуктів можна тільки тоді, якщо вони натуральні.
Консерванти
Якщо у складі йогурту не вказані консерванти, а його термін придатності становить близько 30 днів, такий йогурт купувати не варто. Адже є висока ймовірність, що виробник “забув” вказати про наявність консервантів. Або ж продукт термічно оброблений, тоді користі від йогурту з терміном зберігання понад місяць – ніякої.
Який йогурт найкорисніший
Безумовно, найкорисніший йогурт – приготований власноруч із якісного молока та закваски. У ньому точно не буде ароматизаторів, барвників та консервантів. А кількість цукру ви може точно контролювати або взагалі виключити.
Якщо ж ви все-таки хочете купити йогурт, обирайте той, який має найменший термін придатності. Згідно з держстандартом, максимальний термін придатності йогурту – 14 діб.
Відмовтеся від вживання йогуртів із додаванням фруктів, особливо екзотичних. Фруктові добавки – один з найбільших “мінусів” йогурту, адже їхній смак та аромат підсилюють і доповнюють консервантами, щоб йогурт з додатками не псувався.
Під час виробництва йогуртів дозволено застосовувати харчові добавки та натуральні ароматизатори, але краще вибирати ті продукти, де кількість цих добавок якомога менша. Якщо у складі є ароматизатори, ідентичні натуральним, краще від такого продукту відмовитися.