зміцнити імунітет без таблеток

Не ведіться на рекламу, або Як зміцнити імунітет без таблеток

Хочете зміцнити імунітет? Таблетки не допоможуть! Потрібно переглянути свої щоденні звички. Деякі прості речі здатні істотно впливати на імунну систему.

Рекламні ролики, борди і листівки пропонують нам “чарівні” таблетки для імунітету: випив – і ніякі хвороби тобі не страшні. Поради щодо “підтримки імунітету” або підвищення здоров’я імунної системи лунають від друзів та знайомих, з полиць аптек. Та чи допомагають вони вплинути на швидкість і якість імунної відповіді? Фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України наголошують: не витрачайте кошти, ресурси та час на примарні обіцянки! Перше, що слід переглянути, аби зміцнити імунітет, це наші щоденні звички.

  • Не куріть

Тютюн вбиває: згідно з даними ВООЗ, близько половини курців помирає від хвороб, спричинених тютюновим димом. Лише в Україні тютюн забирає 130 тисяч життів на рік, тоді як від наслідків пасивного куріння гине 13 тисяч українців.

  • Регулярно вживайте овочі та фрукти

Фрукти та овочі є важливими джерелами вітамінів та мінералів. Необхідно прагнути їсти п’ять порцій фруктів та овочів кожен день (400-600 грам). На щастя, вони доступні в магазинах та ринках цілий рік.

  • Більше рухайтеся

Фізична активність покращує самопочуття, підвищує задоволеність життям, дозволяє покращити сон і впоратися зі стресами. Наявні наукові дані свідчать про те, що фізична активність від помірної до високої інтенсивності покращують якість сну в дорослих, адже час для засинання зменшується, а збільшується час глибокого сну та знижується денна сонливість.

  • Підтримуйте здорову вагу

Надмірна вага та ожиріння — це глобальна й комплексна проблема громадського здоров’я, яка може призводити до скорочення тривалості життя і є фактором ризику низки хронічних захворювань, включно із серцево-судинними, цукровим діабетом 2 типу, щонайменше 12 видів раку, захворювань печінки й органів дихання, а також може впливати на психічне здоров’я. До того ж надмірна вага може погіршити перебіг COVID-19.

  • Не вживайте алкоголь

Алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, яка контролює думки. Вплив алкоголю відбувається на мозок, що впливає на те, як ви думаєте, відчуваєте й поводитеся. Алкоголь змінює роботу мозку і це призводить до виснаження хімічних речовин у нашому мозку, які допомагають зменшити тривожність природним шляхом. У результаті ми можемо відчувати ще більший стрес, тривогу чи депресію, а потім відчуватимемо, що нам потрібно більше алкоголю, щоб допомогти впоратися з цим непереборним відчуттям тривоги.

  • Достатньо спіть

Здоровий сон — це запорука якісного і тривалого життя. Якщо регулярно недосипати, збільшується ризик появи хронічних захворювань — діабету, серцево-судинних недуг, гіпертонії, а також ожиріння, порушень імунної системи, психічного здоров’я.

  • Одягайтесь по погоді й навіть тепліше

Обирайте зимове взуття із товстою підошвою: воно має бути просторим, ідеальним за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг.

Правильний зимовий одяг складається із трьох шарів: білизна (спідня білизна, колготки, шкарпетки, термобілизна); середній шар (светр, кофта тощо); верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).

  • Уникайте стресів

Знаємо, що це майже неможливо, проте не забувайте про дрібниці, які покращують ваш настрій.

Найбільше допомагають імунізації — щеплення. Вони стимулюють імунну відповідь, необхідну для подолання інфекційного збудника або його токсинів.

Якщо навіть дотримуючись усіх цих порад ви почуваєтесь ослаблено та пригнічено — зверніться до сімейного лікаря. Лише він може визначити, яка саме допомога вам необхідна.

Свій імунітет можна і потрібно підтримувати в хорошій формі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook