Сучасні батьки часто надають перевагу активному стилю життя. Хтось ходить на зустрічі та події разом з дитиною, зрідка довіряючи її няням чи бабусям, хтось надає перевагу делегувати частину батьківських функцій професіоналам. З якого віку можна залишати дитину на інших, розповідає психолог.
Найбільш уразливі – це немовлята (з ними розлучатися взагалі не рекомендується) і малюки до трьох років. Тому відпустку без дітей краще відкласти до того моменту, коли вони хоч трохи підростуть.
Дошкільнята розлуку з батьками переносять трохи легше, але і їм знадобиться допомога дорослих. Залишити їх без мами з татом можна ненадовго і тільки під наглядом люблячих бабусь і дідусів. Ну або інших близьких родичів.
П’ятирічна дитина вже може побути з бабусею тиждень, поки батьки поїхали, але треба придумати, як їй в цьому допомогти. Найперше – потрібно правильно попрощатися, а не піти, поки вона спить.А ще слід залишити їй якісь речі, наприклад, іграшки, які допоможуть їй пережити це.
Старшим дітям можуть допомогти пережити розлуку телефонні розмови. А ось молодших це може дезорієнтувати – голос є, а татуся чи матусі немає. Краще тоді наговорити малюкові казку на ніч, і на початку обов’язково сказати, щось, мовляв, зараз я далеко, але ось тобі казка на ніч, а ще я незабаром приїду і розповім тобі ще одну.
А от школярі та діти старшого віку вже менш уразливі. І їм поїздка в санаторій або зимовий табір може навіть дуже піти на користь. А коротка зимова зміна може стати непоганим варіантом для першого знайомства з дитячим табором. Однак все індивідуально, бо тихих і замкнутих, дітей-інтровертів навіть така невелика вилазка може травмувати.
Людмила Петрановська