гортензія

Не можна обрізати: що треба зробити з гортензією восени

Які гортензії можна обрізати восени, а які ні? Які гортензії потребують укриття на зиму, а які достатньо замульчувати? Чим підживити гортензії восени?

З приходом осені гортензії потребуються чимало догляду. Хоча деякі квіти можуть втратити привабливість, обрізати всі підряд кущі не варто.

Які гортензії можна обрізати восени, а які ні?

Гортензії не обрізають восени, навіть якщо рослина виглядає трохи неохайно, краще залишити кущ до весни. Добре зносять вкорочення пагонів лише деякі сорти гортензій, наприклад, волотиста (мітловидна) і деревоподібна. Цим видам потрібно вкоротити гілки, а всі інші можуть навіть захворіти після обрізання. Крім того, зараз неможливо визначити, які гілки оживуть навесні, а які вже остаточно засохли.

Слід зауважити, що мітловидні і деревоподібні гортензії цвітуть на пагонах поточного року. Тому їх можна обрізати досить коротко, залишивши на пагоні 2-3 пари бруньок. Якщо кущ не дуже густий, просто вкоротіть гілки на 1/3-1/5 довжини – і наступного року кущ буде пишніший. Також восени слід видалити всі зів’ялі суцвіття.

Гортензія крупнолиста цвіте на пагонах минулого року. Тому якщо її надмірно обрізати, може наступного року і не зацвісти. Тому однорічні пагони не можна ні обрізати, ні вкорочувати. А дворічні гілки із суцвіттями треба обрізати до першої пари бруньок.

Гортензія волотиста (мітлоподібна): сорти, особливості, догляд

Якщо ваш кущ гортензії великий, густий і старий, додатково можна обрізати:

  • гілки, які ростуть всередину куща;
  • зламані або пошкоджені гілки;
  • гілки, які лежать на землі (якщо навесні не плануєте їх вкорінювати).

Як і чим вкрити гортензію на зиму

Волотиста (мітловидна) та деревовидна гортензія може зимувати без укриття. Але важливо захистити її коріння від обмерзання. Для цього ґрунт навколо гортензій потрібно вкрити сухим листям або соломою шаром 8-15 см (хвоя і дубове листя для укриття не підходить). Це допоможе захистити корені від переохолодження та сприятиме їхньому здоровому розвитку.

Крупнолисті гортензії потребують укриття на зиму. Гілки взимку можуть залишитися живі, а от квіткові бруньки можуть обмерзнути – через це гортензія може не цвісти. І це може повторюватися з року в рік. Тому крупнолисті гортензії потрібно обов’язково замульчувати на зиму.

Великі гілки зв’язати пучком і покласти на землю на підстилку з дощок, фанери або хвойних гілок, та зафіксувати. Зверху засипати опалим листям або тирсою.

Якщо кущ високий і є ризик, що гілки під час укладання можуть поламатися, потрібно стягнути їх шпагатом. Навколо поставити щити фанери або листки пінопласту, щоб вони утворили колодязь навколо куща, скріпивши їх між собою. Всередині колодязь заповнити сухим листям і накрити кришкою. Також можна обмотати кущ будівельним утеплювачем, наприклад, мінватою, а зверху одягнути великий пакет.

Таке укриття потрібно робити, коли прийдуть стійкі холоди -1-3 градуси. Коли буде потепління, кущі треба провітрювати. Тому в укритті слід передбачити отвори для вентиляції.

Осіннє підживлення гортензій

Не забувайте про підживлення гортензій восени. Зараз обов’язково потрібно внести добриво, аби кущі почали закладати нові бруньки. Підживлювати потрібно фосфорно-калійними добривами. Також можна підживити гортензію перегноєм або компостом, прикопавши у пристовбурове коло. А от попіл гортензії не дуже люблять, бо він розкислює ґрунт. А гортензія надає перевагу підкисленим ґрунтам.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook