обіймати дитину

Наука обіймів: скільки разів на день потрібно обіймати дитину?

Яка користь від обіймів і що про це кажуть результати досліджень? Скільки разів на день потрібно обіймати дитину і що від цього зміниться?

Для нормального росту і розвитку маленької дитини потрібно багато різних сенсорних стимулів. Обійми — це один з найважливіших стимулів, необхідних для розвитку здорового мозку і міцного тіла дитини.

Обійми роблять дітей розумнішими

Учені Еван Л.Ардіель і Кетрін Х.Ранкін з Університету Британської Колумбії (Канада) проводили дослідження в дитячих будинках Східної Європи і виявили, що немовлят, які там перебувають, вкрай рідко торкаються і беруть на руки. Найчастіше такі діти цілодобово проводять, лежачи в своїх ліжечках. Їх годують за допомогою пляшечок, а догляд здійснюється за мінімальної участі людей. У подальшому житті такі діти часто стикаються з безліччю проблем, включаючи порушення когнітивного розвитку.

Учені довели: якщо діти, які перебувають у дитячих будинках, отримують хоча б 20 хвилин дотиків і обіймів на день протягом 10 тижнів, то згодом вони демонструють більш високий рівень розвитку.

Однак дослідники уточнили, що не всі види дотиків корисні. Тільки турботливі дотики, такі як ніжні обійми, забезпечують позитивну стимуляцію, яка необхідна для правильного розвитку дитячого мозку.

Якщо дитина росте в атмосфері любові, її цілують і обіймають без жодного приводу, дитячий мозок відрізняється підвищеною кількістю нейронних зв’язків. Це означає, що всі здібності маляти розвиваються краще, йому легше комунікувати з людьми, дитина менше страждає від перепадів настрою.

Обійми допомагають дітям рости

Якщо дітей не обіймати і не торкатися до них, їх тіла перестають рости, незважаючи на надходження в їх організми необхідної кількості поживних речовин. Хоча це можна виправити, якщо забезпечити дитині турботливі дотики і обійми.

Обійми стимулюють викид гормону радості й любові — окситоцину. Цей гормон має багато переваг для нашого організму, одним з яких є стимуляція росту.

Дослідники Увнас-Моберг К. і Петерсон М. зі Шведського університету сільськогосподарських наук (Швеція) довели, що обійми миттєво підвищують рівень окситоцину, який своєю чергою збільшує показники декількох гормонів росту, таких як інсуліноподібний фактор росту-I (IGF-1) і фактор росту нервів (NGF).

Обійми допомагають дітям вирости врівноваженими

Нервова система маленьких дітей ще не повністю сформувалася, щоб дитина могла самостійно керувати сильними емоціями. Ось чому дітям під впливом емоцій часом буває важко зупинитися.

Під час стресу вивільняється високий рівень кортизолу, який циркулює в мозку й у всьому організмі. Дослідження показують, що надмірна дія гормону стресу може поставити під загрозу формування імунної системи дитини, погіршити пам’ять і вербальні функції в подальшому житті, і навіть викликати депресію.

Як довели вчені Маркус Квірин, Юліус Куль, Райнер Дюссінг з Університету Оснабрюк (Німеччина), викликаний обіймами окситоцин знижує рівень гормону стресу і запобігає його шкідливому впливу. Обіймашки допомагають дітям навчитися керувати своїми емоціями і вирости більш стресостійкими.

Обійми покращують здоров’я дітей

Обіймашки також знижують рівень артеріального тиску, зміцнюють імунітет. Причина у тому ж окситоцині. Він не тільки відповідає за гарний настрій, а й бореться з втомою і захищає від хвороб серця.

Обійми роблять дітей щасливими

Обійми вселяють оптимізм і підвищують самооцінку. А викид окситоцину змушує дитину почуватися щасливою і коханою.

  • Не тільки словами! 10 способів показати дитині свою любов

Скільки разів на день потрібно обіймати дитину?

Учені пропонують просту формулу: кількість ваших поцілунків і обіймів в день має бути більшою, ніж кількість зауважень і докорів.

Обіймів має бути багато, незалежно від поведінки дитини і вашого емоційного стану. Це не спосіб заохотити або заспокоїти, хоча безвідмовно діє і в таких випадках. Це прояв ніжності, турботи і любові.

У відомого американського психотерапевта Вірджинії Сатир є чудова фраза про обійми: «Обійматися чотири рази на день нам потрібно для виживання, вісім — щоб бути у нормальній формі і дванадцять — для росту».

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook