Багно містить багато активних речовин, серед яких: ефірна олія, дубильні речовини, лідол, кверцитрин, вітаміни, органічні кислоти, смоли, фітонциди. Траву багна у вигляді настоянок використовують при захворюваннях органів дихання, як сечогінний, дезінфікуючий та антисептичний засіб. Олія з багна — хороші ліки від нежиті.
Але через те, що рослина містить отруйні речовини, поводитися з нею потрібно дуже обережно і не займатися самолікуванням, щоб не завдати шкоди здоров’ю. Це якраз та рослина, де головне — доза. На одних людей запах багна діє збудливо, інших, навпаки, загальмовує. Передозування ж може спричинити вкрай згубні наслідки, аж до паралічу дихальних шляхів і м’язів серця. А от прогулянка сосновим лісом, де росте багно, більшості з нас принесе задоволення й піде лише на користь.
Рослина широко використовується в народній медицині і у виробництві лікарських засобів. Багно – це антисептичний засіб. Дуже ефективний для лікування кашлю. Для цього використовують спиртовий настій та відвар. Спиртовий настій: 500 мл горілки, 100 г сухої рослини і витримати 12 годин. Цим засобом робити компреси та розтирання.
Або ж так: 1 ст. ложку багна, 250 мл кип’ятку. Насипати у ємність багно. Залити його холодною кип’яченою водою. Залишити настоюватися на 5-6 годин. Перед вживанням кип’ятити 15 хвилин. Приймати за пів години до їди.
Багно має протимікробні властивості. Це чудовий відхаркувальний засіб. Має заспокійливу та антисептичну дію.