Мої улюблені рецепти консервації: помідори з чорнобривцями, сливи з какао, вишні з коньяком та інші

Кулінарні рецепти мають бути «живі»: їх передають із покоління в покоління, поширюють у соцмережах і поспіхом записують на клаптику паперу. А ці – з мого блокнота. Тут мої улюблені рецепти консервації овочів і фруктів.

Томати з чорнобривцями

Помідори (скільки вміститься в банку), 1 літр води, 2 ст. л. цукру, 1 ст. л. солі, 0,5 ч. л. оцту, квітки та листочки чорнобривців.

Помідори миємо та заповнюємо ними банку. Звісно, якщо готуєте більше консервації, збільшіть кількість усіх інгредієнтів. На дно банки кладемо вимиті квітки та листочки квітів – десь по 2-3 штучки. Заливаємо літром окропу, залишаємо на 15 хвилин. Далі воду зливаємо, розчиняємо в ній цукор і сіль, доводимо до кипіння. Заливаємо цим розчином томати, додаємо оцет. Тепер треба закатати банки та перевернути. Нехай стоять так, поки не охолонуть.

Капуста в томаті

3 кг капусти, 1,5-2 літри томатного соку, сіль.

Дуже простий рецепт: капусту шинкуємо, томатний сік доводимо до кипіння. Потім капусту треба викласти в каструлю із соком, щоб вона в ньому повністю «потонула», варити 15 хвилин. Наприкінці додаємо сіль за смаком. Готову суміш розкладаємо в банки, закатуємо. Дуже смачний гарнір або начинка для випічки! А ще до неї можна додавати обсмажену цибулю та подавати до вареників.

Оселедець з овочами

1,5 кг свіжого (мороженого) оселедця, 2 кг помідорів, 700 г моркви, 250 г цибулі, 500 г болгарського перцю, 150 г олії, 1,5 ст. л. солі, 150 г цукру, 200 г кепчупа чілі або гострого томатного соку, 50 г оцту.

Це рецепт для тих, кому традиційні закрутки вже приїлися. Оселедець треба порізати тоненькими смужками та відкласти – його додавати до страви не відразу. Ріжемо томати, моркву, цибулю та перець кубиками, тушкуємо хвилин 40. Далі додаємо рибу, олію, сіль, цукор, кетчуп – тушкуємо ще 20 хвилин. І, нарешті, вливаємо оцет. Ще 10 хвилин кипіння – і готово. Розкладайте в банки, закатуйте та охолоджуйте. Зберігати краще в прохолодному місці.

Баклажани з овочами

3 кг баклажанів, 4 цибулини, 4 морквини, 1 кг болгарського перцю, 1 склянка цукру, 3 літри томатного соку, 1 ст. л. солі, 25 г оцту (в 1 ст. л. – 15 г), перець горошком, лавровий лист, 1,5 склянки соняшникової олії.

Баклажани нарізати кружечками, посолити та залишити на 40 хвилин. Тим часом підсмажити в олії цибулю, а також моркву та солодкий перець, порізані соломкою. Томатний сік вилити в посудину, покласти сіль, цукор, оцет. Коли закипить – перець горошком, лавровий лист, цибулю, моркву, солодкий перець і відтиснуті «синенькі». Із моменту закипання треба варити ще 20 хвилин. Усе розкладаємо в банки, закатуємо та кутаємо.

Яблучне повидло

Відро очищених і порізаних скибками яблук, 1 літр води, 3 кг цукру, 200 г вершкового масла, 1 пакетик ваніліну.

Яблука залийте водою та варіть на маленькому вогні півгодини. Далі всипте цукор, нехай повидло вариться ще 1,5 години. Додаємо масло, ванілін і варимо 20 хвилин. Тепер отриману масу треба викласти на деко та підсушити. Залежно від ступеня сушіння, готовий продукт вийде схожим на мармелад, пастилу чи джем. Ще один варіант – висушити повидло в спеціальних сушилках для овочів-фруктів, тоді воно зберігатиметься ще довше.

Сливовий джем із горіхами

1 кг слив, 100 г волоських горіхів, 1,5 склянки води, 1 кг цукру.

Горіхи попередньо заливаємо окропом, тоді вони краще вбирають у себе сироп. Зі слив видаляємо кісточки, додаємо воду та варимо до м’якості. Зазвичай це триває хвилин десять. Потім кладемо цукор і горіхи, варимо все до готовності на маленькому вогні – десь із годину. Не забувайте періодично перемішувати джем. Ще гарячим розлийте в банки та закрийте, можна – просто папером, зафіксувавши його ниткою.

Сливово-шоколадне повидло

3 кг слив, 1 кг цукру, 20 г ванільного цукру, 100 г какао-порошку.

Вимийте сливи та видаліть із них кісточки. М’якуш бажано подрібнити в блендері, але можна просто протерти його крізь сито або пропустити через м’ясорубку. Варять сливове пюре 1-1,5 години. Потім додають 1 кг цукру та варять ще півгодини. Далі всипають ванільний цукор і какао, ретельно перемішують і варять ще 15 хвилин.

«П’яна» вишня (або слива, персик)

1 кг плодів, 700 г цукру, 300 г води, 20 г горілки або коньяку.

Плоди миємо, ріжемо скибками, викладаємо в банки. Далі треба зварити із води та цукру сироп, додати алкоголь і залити плоди. Повні банки обережно ставимо до каструлі з гарячою (50 градусів) водою, та доводимо до кипіння. Стерилізуємо 15-20 хвилин, закатуємо. Цю консервацію зручно використовувати як начинку для тортів, а рідину – для просочення бісквітів.

Наливка ягідна

1 кг ягід, 1 л горілки, 500 г цукру.

Ягоди миємо та заливаємо горілкою. Нехай стоять так у теплому місці тиждень. Потім зливаємо наливку, а ягоди засипаємо цукром. Знову чекаємо, на цей раз два дні. Потім цей ягідний сироп зливаємо та додаємо до горілчаної наливки. Залишилося додати до ягід півлітра чистої, охолодженої води, ніби промити їх і злити цю рідину до бутля з наливкою. Щоб напій добре виглядав і довго зберігався, процідіть його двічі через марлю або дрібне сито. Найкраще смакує лікер із суниці – аромат літа довгими зимовими вечорами забезпечений!

Рецептами поділилася Наталія ФЕДОРОВА

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook