23 листопада Георгія Побідоносця

23 листопада – Георгія Побідоносця: молитва про мир у державі

До Геогрія Побідоносця (Юрія Змієборця) моляться з проханням про здоров’я душевне та тілесне, про родючість землі, про допомогу і заступництво у боротьбі з ворогами рідної землі та мир у державі.

23 листопада православні вшановують святого великомученика Георгія Побідоносця (Юрія Змієборця, Георгія Переможця). Його вважають покровителем воїнів. До Георгія звертаються з проханням про здоров’я душевне та тілесне, про родючість землі, про допомогу і заступництво у боротьбі з ворогами рідної землі.

Ким був Георгій Побідоносець за життя

Георгій Побідоносець народився у ІІІ столітті на території сучасної Туреччини у християнській родині. Його батько помер мученицькою смертю за свої релігійні погляди, коли Георгій був малий.

Згодом Георгій вступив на військову службу, потрапив у варту імператора, бо виділявся з-поміж інших розумом, хоробрістю, фізичною силою. А коли імператор почав гоніння на християн, Георгій не відрікся Господа: він роздав свою спадщину бідним і відкрито виступив за християнську віру.

Його схопили, ув’язнили і довго катували за це. Але він дивним чином зцілювався після тортур, навіть після колесування. Його били воловими жилами, кидали в негашене вапно, примушували бігати в чоботях із гострими цвяхами всередині – але рани щоразу загоювалися. Зрештою йому відсікли голову.

Великомученик Георгій за мужність і за духовну перемогу над мучителями, які не змогли змусити його відректися від християнства, отримав ім’я Побідоносця. На іконах його зображують верхи на білому коні, що вражає списом змія, що символізує перемогу над дияволом. Існує легенда, що Георгій Побідоносець вбив змія, який пожирав людей, і врятував поселення.

На Русі святий Георгій відомий з часів прийняття християнства наприкінці X століття. Саме з місця особливого шанування Георгія Побідоносця почалося хрещення Київської Русі. Князь Володимир прийняв хрещення в Криму біля Корсуня (Херсонеса) у Георгіївському монастирі. Ярослав Мудрий при хрещенні прийняв ім’я Георгія, а на честь свого покровителя у 1037 році заснував місто Юр’їв (Зараз – Біла Церква).

Традиції на Георгія Побідоносця

23 листопада українці ходили до церкви та освячували там хліб і сіль, потім частували освяченим худобу – щоб здорова була і пережила зиму.

Цього дня намагалися не вирушати у далеку дорогу, не позичати нічого сусідам – бо можна віддати своє щастя, а також не починати ніяких нових справ.

Українці вірили, що коли 23 листопада випаде багато снігу  – зиму буде теплою, а якщо дме вітер – буде похолодання та хуртовини.

Молитва до святого Георгія Побідоносця

О, всехвальний, святий великомученику і чудотворцю Юрію!

Зглянься на нас скорою твоєю поміччю і вблагай Бога, хай не осудить нас, грішних, у беззаконнях наших, а простить їх нам з великої Своєї милості.

Не зневаж молінь наших, але випроси нам у Христа Бога нашого, тихе і благовгодне життя, здоров’я душевне й тілесне; і нехай не на зло обернемо блага, даровані нам з милості всещедрого Бога, а для слави святого імені Його і в прославлення сильного твого заступництва; щоб зміцнив Він державу нашу вічним миром і благословенням.

Вислухай нас, мученику Христовий, Юрію, і моли за нас неперестанно Бога, щоб з великої благодаті Його, твоєю ж допомогою і заступництвом, знайдемо милість разом з ангелами і архангелами і всіма святими праворуч правосудячого Судді стати, і Того славити з Отцем і Святим Духом нині й повсякчас, і навіки віків. Амінь

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook