Здоров'я та краса Сам собі лікар

Мішок на плечі: як від телефону страждає хребет

Зверніть увагу: як сильно ви нахиляєте голову, коли тримаєте смартфон? Це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям!

Коли ми щось читаємо або дивимося у смартфоні, ми повністю занурюємося і цей процес і геть не зважаємо на положення свого тіла. А тим часом виявляється, що цей маленький пристрій може завдати великої шкоди нашому організму, а саме хребту.

Голова важить близько 5 кг. Якщо ж голову нахилити, навантаження на шию збільшується у рази! Чим більший кут нахилу голови – тим більше навантаження на хребет, а саме його шийний відділ. Адже голова у такому положенні “важить” набагато більше.

При правильному розташуванні шийного сегмента вага голови коливається в межах 5 – 6 кг, але якщо нахилити її вперед, вона важить все більше і більше: коли вона зігнута на 60 градусів, вона створює навантаження на шийний відділ, яке можна прирівняти до вантажу 22-27 кг. Уявіть: це як два відра води поставити на шию!

М’язи, втомлені від такого навантаження, стають жорсткими, кровопостачання у шийному відділі хребта порушується. І навіть якщо шия вам не болить, це може створити проблему в іншому місці.

У шийному відділі розташована велика кількість нервів і артерій, які забезпечують живлення головного мозку. У разі порушення їхньої роботи, мозок не отримує достатнього необхідних речовин для нормального функціонування. Спершу люди відчувають слабкість, запаморочення, часті головні болі. Згодом біль може виникати в кінцівках, а також втрата координації. У запущеній стадії остеохондрозу може розвинутися ішемія, інсульт і багато інших хвороб, небезпечних для життя.

Тому більше уваги звертайте на те, в якому положенні ваша голова, коли ви тримаєте смартфон у руках.

 

Дата публікації: 19.05.2021 img Поділитися