Масаж стоп сприяє правильному формуванню зводу стопи, попереджує розвиток плоскостопості, стимулює кровообіг у кінцівках, а отже, позитивно впливає на всю опорно-рухову систему. Один зі способів масажу стоп – ходіння по масажному килимку.
Зробити його можна із будь-яких підручних матеріалів. Зокрема із гальки (треба назбирати круглі і подовгасті камінці різного розміру на березі моря або річки, вимити, прокип’ятити і наклеїти на щільну основу), із корків від пластикових пляшок (у них можна зробити по дві дірочки і пришити, як ґудзики), губок для миття посуду, ґудзиків різних розмірів і форм, скрученої тканини або шнурівок (можна нав’язати вузлики або пришити хвилями), різних круп (горох, гречка, рис, квасоля) (розфасувати у щільні торбинки, зшити краї або пришити застібки-блискавки і прикріпити до цупкої основи за допомогою липучок), каштанів, жолудів, фломастерів, олівців.
Привчати дитину до масажного килимка найкраще у вигляді гри. Запропонуйте їй погратися, наприклад перейти «на другий берег річки», або розкажіть казку, і нехай малюк у її контексті виконає на килимку завдання. Це може бути спокійна ходьба, ходьба на зовнішній і внутрішній стороні стопи, стрибки, ходьба вперед спиною, перекочування з п’ятки на носок, ходьба на носочках або на п’ятках. Пам’ятайте, що ходьба по килимку не повинна викликати у малюка біль.