Кухня Рецепти

М’яка карамель з горіхами для тортів, чізкейків, тарталеток та інших десертів

Із такої карамелі можна робити прошарки для тортів, наповнювати тарти і тарталетки з пісочного тіста, вкривати замість глазурі торти і чізкейки, наповньвати капкейки і просто їсти ложкою. А ще за цим рецептом можна зробити солону карамель або з кристалами солі.

08.01.2020 18:51

Карамель

200 г цукру, 60 г води, 1 ч. ложка яблучного оцту, 150 мл вершків (жирних) (якщо дати 100 мл – буде тверда карамель), 80–100 г масла, 250 г арахусу або інших горіхів.

Цукор залити оцтом і водою у товстостінній каструльці, втримати 5 хв, поставити на невеликий (трішки менше середнього) вогонь. Не мішати! Коли почне кипіти, можна тільки витирати боки каструльки силіконовим пензликом, змоченим у гарячій воді. Варити до кравого медово-бурштинового кольору. Відставити з вогню, влити гарячі (але не кип’ятити їх!) вершки, помішати, додати порізане шматочками кімнатної температури масло, перемішати, додати арахіс або інші горіхи, перемішати. Готово. Можна охолодити до кімнатної температури і використовувати. Або перелити і баночку і поставити у холодильник. Якщо після цього загусне – злегка підігріти і карамель розм’якне. Така карамель Виходить у холодильнику густою, а при кімнатній температурі злегка тягнеться. Якщо потрібна рідша – можна додати більше вершків; якшо потрібна для поливання торта замість глазурі – додати трохи желатину; можна додати солі для пікантності (одночасно з маслом, якщо хочете зробити солону карамель, або вкінці – щоб збереглися кристали солі); можна робити прошарки у мусових тортах або у звичайних із коржами та кремом (тоді на корж треба нанести тонкий шар крему, далі шар карамелі і знову шар крему).