Лишай – загроза не тільки для тварин

Не варто вдаватися до самолікування, бо лишай легко сплутати з грибком або алергією. Найпевніша ознака лишаю – рівні, абсолютно круглі залисини.

Ця хвороба не надто страшна, проте вельми неприємна. Якщо вчасно не вилікувати чотирилапого, то є ризик зараження усієї сім’ї. У жодному разі не варто вдаватися до самолікування, бо лишай легко сплутати з грибком або алергією. Найпевніша ознака лишаю – рівні, абсолютно круглі залисини. Коли нема можливості негайно відвідати ветеринара, треба помити кота шампунем «Нізорал», дьогтьовим милом або спеціальним шампунем для тварин.

Лікар, найімовірніше, припише вашому улюбленцеві уколи, які нейтралізують дію лишаю і почнуть відновлювати шкіру. Найчастіше для такого лікування використовують дуже сильний антибактеріальний препарат тримицид. Потрібно буде зробити нявкуну два уколи з інтервалом у п’ять днів. Навіть якщо після першої ін’єкції стане відчутно краще, то все одно треба робити другу, оскільки лікування буде неповним і хвороба може дати рецидив.

Дорослій тварині вводять 1,5–2 мл за один раз, одно-двомісячним кошенятам – 0,5–1 мл, малюкам до місяця – 0,5 мл. Запам’ятайте: цей препарат доволі болючий, тому й вводити його потрібно рішуче, до того ж тримати кота дуже міцно.

Водночас треба обробляти шкіру тварини. Щоб нейтралізувати лишай, запобігти його поширенню, можна використовувати звичайний йод. Також підійде мазь «Ламізил». Наносити на вражені ділянки потрібно двічі-тричі на день. Аби лікування проходило швидше та успішніше, можна поїти котика вітамінами, що підвищують імунітет.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook