Що таке ловчий пояс
Призначення ловчого пояса – не пустити шкідників на крону дерев і використовувати менше “хімії” для обприскування. Такі пояси щільно прилягають до стовбура і не дають комахам рухатися із землі вгору.
Вони можуть механічно перешкоджати руху шкідників (у такому разі пояси треба регулярно перевіряти та очищати) або знищувати комах (такі пояси вкривають інсектицидами і вони не потребують регулярного очищення).
Як зробити ловчий пояс своїми руками
Навколо стовбура дерева на висоті близько 50 см потрібно щільно обмотати смужку тканини шириною близько 10 см. А потім зверху на неї нанести спеціальний клей для шкідників або солідол.
Також пояс можна зробити у вигляді спідниці, на яку треба нанести інсектицид. Таку спідничку треба щільно прив’язати до стовбура плівкою. Важливо, щоб комахи могли потрапити під тканину, але не могли звідти вибратися. Така “спідниця” може бути двосторонньою (розвернута вгору і вниз), щоб зупинити рух комах в обидва боки.
Стежте, щоб пояс не перетискав стовбур, але й не був надто вільним: щілин між поясом і корою бути не повинно.
Коли накладати і знімати ловчі пояси
Одягати ловчі пояси на дерева потрібно напровесні, щойно відтане земля та почнуть просинатися шкідники, які зимують у верхніх шарах ґрунту. Тому важливо стежити за погодою, щоб не пропустити цей момент.
Потрібно регулярно перевіряти пояси. Якщо там багато комах, пояс потрібно зняти й одразу одягнути на дерево новий.
Знімати пояси із кісточкових дерев (абрикос, слив, вишень тощо) потрібно після збору врожаю, а з зерняткових (як-то яблука, груші) – наприкінці жовтня.