огірки Город Майстер-клас

Як підживлювати огірки без хімії: 5 ефективних способів

Огірки, оброблені пестицидами і вирощені за допомогою досягнень хімічної промисловості, ми можемо купити і в магазині. А на своїй грядці не хочеться застосовувати хімію без потреби. А чи можливо виростити огірки без хімії? Читайте далі.

Прихильники екологічного землеробства впевнені: виростити огірки на органіці і отримати багатий урожай кожному під силу, потрібно лише скористатися напрацьованими і перевіреними на практиці прийомами.

Підготовка насіння до висаджування на розсаду

За місяць до посадки насіння, його необхідно прогріти, щоб утворювалося більше жіночих квіток і, відповідно, зав’язі. Для прогрівання досить помістити насіння в тканинний мішечок і 2-3 доби тримати на батареї.

За добу до висадки огіркове насіння слід замочити в натуральному живильному розчині – картопляному соці. Його легко отримати, натерши на тертці і віджати попередньо заморожену картоплю. У цьому органічному стимуляторі насіння треба витримати добу, а потім просушити.

огірки на грядці

Підготовка огіркової грядки

Кращим місцем для огіркової грядки буде ділянка, де в минулому році росли ріпчаста цибуля, бобові, капуста, коренеплоди або зелень – це найкращі попередники для огірків.

Чудовий урожай огірків буде на теплих грядках. Але якщо ви з осені не встигли підготувати такі – не біда.

За три тижні до посадки розсади огірків потрібно викопати траншею глибиною 0,7 метрів і заповнити свіжоскошеною травою упереміж з органічними відходами, тирсою, газетами, крафт-папером. Все це біопаливо втрамбуйте, щоб до рівня землі залишалося 15 см. Потім для розігріву вмісту необхідно рясно пролити траншею гарячою водою і засипати родючою землею.

Потім можна помітити лунки і зробити навколо них бортики із землі, щоб вода при поливі затримувалася на грядці, накрити траншею плівкою.

Огірки саджають або відразу на постійне місце (вони не люблять пересадок і погано приживаються), або – через розсаду (в цьому випадку можна не хвилюватися, що насіння загниє).

огірки на грядці

Вирощування розсади огірків забезпечує більш ранній урожай, а також дає можливість регулювати густоту посадок. Найкраще вирощувати розсаду в індивідуальних стаканчиках, щоб зручніше було її висаджувати, не пошкоджуючи при цьому кореневу систему.

Якщо на вашій ділянці живуть кроти і капустянки, краще вирощувати огірки в дволітрових пластикових пляшках, зрізавши горловину і зробивши в нижній частині декілька отворів. В грядку таку розсаду висаджують не виймаючи з пляшок.

Перед висадкою рослин в кожну лунку насипають по склянці деревного попелу, відру перепрілого гною і висаджують по два десятиденні паростки огірка.

Якщо розсада в пляшках, їх потрібно заглибити настільки, щоб край височів над грунтом на 5 см.

Полив, підживлення та обробки огірків без хімії

Відразу після висадки рослин, огірки підживлюють розчином кислого молока і невеликою кількістю марганцевокислого калію (0,3 м на 10 л. води).

огірки ростуть

Способи підживлення і профілактичні обробки від шкідників, вони проводяться з інтервалом у п’ятнадцять днів:

  1. Підживлення настоєм свіжої трави в пропорції 1:5 і обприскування розчином цибулиння (500 грам лушпиння заливається водою, добу настоюється, потім доводиться до кипіння, охолоджується і розбавляється водою 1:10).
  2. Обприскування настоєм чистотілу (500 грам зеленої маси настояти у воді три доби, потім процідити, розвести водою 1:15 і обприскувати).
  3. Обприскування розчином кислого молока або аскорбінки (1 таблетка на 5 літрів води).
  4. Останнє обприскування кислим молоком.

Поливати і підгодовувати огірки краще ввечері після заходу сонця. Не забувайте, що після частих поливів ґрунт в лунках сильно ущільнюється, закриваючи дрібним корінням доступ до харчування. Тому радять кілька разів за сезон підсипати під огірки пухкі матеріали (перегній, торф, тирса, скошена трава).

Після підживлення, на головному корені утворюються нові дрібні усмоктувальні волоски, огірок отримує додаткове харчування, а садівник – багатий врожай.

Джерело

Дата публікації: 05.07.2022 img Поділитися