Меланома з’являється переважно у людей зі світлою шкірою і волоссям, адже саме в їхньому організмі надлишок мелатоніну викликає переродження здорових клітин в ракові. Світлошкірі представники людства часто мають підвищені зони пігментації – веснянки на обличчі і плачах. Під групу ризику потрапляють і люди, що мають багато новоутворень на шкірі, наприклад, родимки, бородавки або папіломи.
Якщо ви хочете застрахувати себе від раку шкіри, дотримуйтесь нескладних правил, особливо в літній період. Намагайтеся не виходити з будинку без нанесення сонцезахисного крему, він дещо коригує вплив ультрафіолетових променів на організм людини. Засіб вибирайте з високим рівнем захисту, підійде і будь-яке дитяче, адже саме для малюків випускають якісні крему та спреї. Перед походом на пляж наносьте його на все тіло, особливу увагу приділяйте відкритим ділянкам шкіри. Не намагайтеся отримати темну засмагу, якщо шкіра від природи зовсім світла, у вас це не вийде, ви лише нашкодите своєму здоров’ю.
Не зайвим буде і прийом вітамінних комплексів. Проконсультуйтеся з лікарем і онкологом, він порадить вам хороший антиоксидантний комплекс, який подбає про ваше здоров’я.
У літній період оглядайте всі родимки на тілі. Якщо вони раптом почали змінювати форму, розмір або навколо них утворилися червоні плями, негайно відвідайте лікарню. Меланома з’являється в результаті впливу сонячних променів, внаслідок чого організм починає надмірно виробляти мелатонін, який у великих кількостях має згубний вплив на клітини шкіри. Переродження здорових тканин у хворі може відбутися в лічені дні, не зволікайте з візитом до лікаря, думайте про своє здоров’я. Щоб уникнути хвороби або взагалі не засмагайте, або робіть це в розумних межах. Те ж саме стосується і перебування в солярії, який впливає на шкіру за аналогічною схемою.