Легендарний «Львівський сирник». М-м-м, смакота!

Це саме той львівський сирник, про який ходять легенди. Рецепт, до речі, перевірений. За ним можна готувати сирник і в духовці, і в мультиварці.

Для багатьох це улюблений десерт. Приготуйте – і ви теж в нього закохаєтеся! До вашої уваги дуже вдалий рецепт. Сирник вдається ідеальним. Головне – стриматися і не з’їсти одразу після випікання, бо пахне він божественно!

1 кг сиру, 8 яєць, 200 г цукру, 150 г масла, сік і цедра одного лимона, 4 ст. ложки крохмалю, 4–5 ст. ложок вершків або жирної сметани, по 100 г перетертого маку, кураги і в’яленої журавлини, 50 г цукатів. Помадка: 100 г чорного шоколаду, 60 г масла, 20 мл вершків або жирної сметани.

  1. Цукати залити кип’ятком, залишити на 15–20 хв. Курагу і журавлину ошпарити окропом. Усе порізати. З лимона натерти цедру і видушити сік.
  2. Сир перемолоти, змішати міксером із лимонним соком і цедрою, цукром, маслом і сметаною. По одному ввести яйця, додати крохмаль і збити до однорідності. Або додати окремо збиті жовтки, а на самкінець ввести, перемішуючи ложкою, збиті на стійку піну білку.
  3. Із маси надібрати 7 ст. ложок, вимішати їх із перетертим маком. Цей шар буде виконувати роль коржа. але його робити не обов’язково.
  4. До решти маси додати сухофрукти і вимішати. Форму (діаметром 24 см або прямокутну) вистелити пергаментом, змастити маслом і посипати борошном. Викласти макову масу, а зверху сирну, розрівняти.
  5. Пекти в розігрітій до 160–170 °С духовці 1 год 20 хв. Під решітку поставити миску з гарячою водою. Після випікання залишити сирник у вимкненій духовці з привідчиненими дверцятами на 30 хв.
  6. Можна пекти у мультиварці приблизно 1 год. Витримати ще 30 хв у режимі «Підігрів», не відкриваючи кришки. Потім ще 30 хв з привідчиненою кришкою для повільного охолодження.
  7. Поставити на ніч у холодильник. Дістати з форми, полити помадкою (змішати шоколад, вершки та масло, варити, постійно помішуючи, до однорідності). Дати захолонути.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook