Якщо ви гадаєте, що призначення лаку для волосся – тільки утримувати зачіску, то дуже помиляєтеся.
Сучасні лаки мають набагато більше можливостей: вони зміцнюють структуру волосся, забезпечують волосся вітамінами та амінокислотами, захищають від ультрафіолетових променів та інших шкідливих факторів, надають волоссю блиску та особливого відтінку.
Перш ніж купувати лак для волосся, непогано було б ознайомитися з його складниками. Дуже важливо, щоб до складу лаку не входив спирт, який здатен висушувати та подразнювати шкіру голови, потоншувати саму структуру волосся. Спирт завдає набагато більше шкоди, ніж користі. Щоб послабити негативну дію спирту, багато виробників додають до лаків спеціальні конденсувальні речовини.
Дуже важливо, щоб на етикетці флакона зазначалися й речовини, що поліпшують структуру волосся, такі як гліцерин, бетаїн, пантенол, бензофенол. Гліцерин допомагає зберегти вологу, втримуючи її, бетаїн надає волоссю здорового блиску, пантенол живить волосся, бензофенол є захисним фільтром.
Зовсім інша річ – лаки з лікарськими травами, приміром, з алое. Такі лаки роблять волосся гнучким і слухняним, можна розчісувати волосся, оброблене таким лаком, і не боятися, що зачіска втратить форму. Окрім того, алое чудово живить волосся.
Лаки бувають різної фіксації: слабкої, середньої, сильної, надсильної. Сила фіксації залежить від концентрації полімерів – чим вища концентрація, тим сильніше фіксує лак. Якщо порівняти лаки однакової фіксації, але від різних виробників, то може виявитися, що якийсь із них фіксує зачіску краще, а якийсь гірше. Різна фіксація використовується для різного типу волосся. Приміром, м’якому тонкому волоссю може бути достатньо і лаку слабкої фіксації, а ось для жорсткого неслухняного волосся підійде тільки надсильна.