Кишковий грип: як розпізнати ротавірусну інфекцію

Такі симптоми як діарея, нудота, блювота можуть бути проявом і інших захворювань. Тому потрібно знати симптоми кишкового грипу і як його лікувати.

Коли на вулиці ще тепло, а в магазинах і на ринку розмаїття овочів та фруктів, до медиків часто звертаються люди з симптомами кишкових розладів. Але далеко не завжди причина їх у порушенні травлення. Це може бути кишковий грип.

Як передається кишковий грип

Часто розлад провокує ротавірусна інфекція («кишковий грип»). Ротавірус вражає в основному клітини епітелію тонкої кишки.

Передається він, як і багато інших кишкових інфекції, аліментарним (харчовим) шляхом. Зараження можливе при вживанні забрудненої води, недостатньо оброблених продуктів, та через брудні руки.

Джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій (здорова людина, зазвичай дорослий, у якого немає ознак хвороби, але який має в організмі вірус і виділяє його).

Найчастіше інфекція діагностується у дітей 6-12 місяців. Вірус починає розмножуватися в 12-палій кишці.

  • Збільшується температура тіла,
  • з’являються блювота, діарея,
  • для калу характерний жовтий колір і глиниста консистенція,
  • паралельно може виникнути біль у горлі, нежить, почервоніння очей.

Недитяча проблема: діарея. Швидка допомога при кишкових інфекціях

Діти хворіють важче

Наражаючись на ротавірус, організм дитини починає виробляти імунітет. Надалі, при повторному інфікуванні, хвороба протікає не так важко.

У дорослому віці чутливість до ротавіруси набагато нижче. Особливо якщо людина має імунітет до інфекції і міцне здоров’я. В такому випадку ротавірусна інфекція може заявити про себе лише незначною нудотою і легким ослабленням стільця.

Такі симптоми як діарея, нудота, блювота можуть бути проявом і інших захворювань. Саме тому при перших симптомах слід звернутися за консультацією до лікаря. Особливо якщо захворіла дитина.

Як лікувати кишковий грип

Лікування «кишкового грипу», як правило, комплексне і індивідуальне. Терапія залежить від симптомів і тяжкості захворювання.

  1. Традиційно використовуються антидіарейні препарати та сорбенти.
  2. При високій температурі також показані жарознижувальні засоби.
  3. Антибіотики не призначаються, оскільки захворювання викликане вірусом, а антибактеріальні засоби проти вірусів безсилі.

Основа профілактики «кишкового грипу» – дотримання правил особистої гігієни. Необхідно мити руки з милом після повернення з вулиці, а також важливим є ретельне миття овочів і фруктів перед вживанням.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook