Здоров'я та краса Сам собі лікар

Користь і шкода: цікаві факти про мандарини

Сьогодні ми розповімо про користь чудового фрукта, із запахом і смаком якого в нас найчастіше асоціюються новорічні свята. Як ви вже здогадалися, мова піде про користь мандаринів

Вживати мандарин в однині не має сенсу, тому що найчастіше цей плід, закуповується і з’їдається не штуками, а кілограмами.

Історія виникнення мандаринів
Перш за все ми хотіли б торкнутися історії виникнення цього фрукта.

Перші згадки про мандарини, а точніше про його сорти, зустрічаються в китайських рукописах 1178. Свою назву цей фрукт отримав на честь імператорів, яких у той час так і називали – мандарини.

Цей чудовий плід був доступний тільки знатним і привілейованим людям. У Європі мандарини з’явилися набагато пізніше, приблизно в середині 18 століття і досить швидко припали до смаку багатьом людям.

Мандарини і вітамін С.
Як і всі представники цитрусових, мандарини рясніють вітаміном С. Цей вітамін надає всебічно позитивний вплив на організм людини, впливаючи на нервову систему, сприяючи кращому засвоєнню заліза, допомагаючи боротися з простудними захворюваннями. Крім цього, вітамін С є сильним антиоксидантом, допомагає уповільнити процеси старіння організму.

Проте варто зазначити, що це твердження про користь антиоксидантів не можна назвати істинним, так як сьогодні деякі вчені сильно сумніваються в цьому.

Але варто пам’ятати, що вітамін С не виробляється організмом, і надходить у нього тільки з їжею. Якраз з цієї позиції користь мандаринів досить велика.

Користь мандаринів для курців.
Завдяки великій кількості вітаміну С, особливо корисні мандарини для завзятих курців. Вони знижують дію токсичних речовин і підвищують опірність організму до кисневого голодування.

Мандарини корисні для дітей.
Крім цього вітаміну, мандарини так само багаті вітамінами D і К.
Завдяки досить великій кількості вітаміну D, мандарини особливо корисні для дітей, застерігаючи їх від рахіту.

Мандарини позитивно впливають на еластичність судин.
Вітамін К входить до складу цих фруктів, він надає сприятливу дію на еластичність судин.

Скільки зберігаються мандарини?
Мандарини здатні зберігатися до 30 днів, причому практично без втрат вітамінів і корисних речовин, що входять до їх складу.

Завдяки наявності лимонної кислоти в цих фруктах, вони повністю не містять шкідливих нітратів.

Вітаміни А і В у складі мандаринів.
Ці плоди багаті вітамінами групи В, зокрема вітамінами В1 і В2, також провітаміном А.

Що ж стосується вітамінів групи B, то вони мають позитивний вплив на систему травлення, нормалізують роботу серця, нервової системи, сприяють росту м’язів і збільшують розумові здібності людини. Завдяки наявності цієї групи вітамінів мандарини особливо корисні для спортсменів і людей розумової праці.

Вітамін В2, що міститься в досить великій кількості в цих фруктах, покращує зір, сприяє загоєнню ран, виразок, береже нігті, шкіру і волосся.

Якщо ви завжди хочете бути не тільки здоровими, а й красивими, намагайтеся регулярно з’їдати кілька мандарин, для підтримки себе в хорошій формі.

Проте варто пам’ятати, що цитрусові є найсильнішими алергенами, так що зловживати ними не варто.

Крім вітамінів, до складу цих фруктів входять такі корисні речовини як кальцій, магній і калій.

Користь шкірки мандарина.
Окремо варто сказати про користь шкірки мандарина, яка дуже багата ефірними маслами, органічними кислотами і вітамінами А і С.

Народна медицина активно використовує корисні властивості мандаринів і їх шкірки. Стиглу шкірку цього фрукта застосовують при діареї, бронхітах, використовують як протиблювотний засіб. Висушена шкірка впливає на нервову систему, допомагає впоратися зі стресами, знайти спокій і врівноваженість.

Користь мандаринів для шкіри.
Було б не правильно не згадати про користь мандаринів для здоров’я шкіри.

Сьогодні їх використовують при виготовленні масажних кремів і масел, застосовують в ароматерапії.

Мандаринове масло добре впливає на шкіру, роблячи її гладкою і пружною.

Однак не варто зловживати цим засобом, так як перевищення дози може викликати появу пігментних плям, а в деяких випадках навіть призвести до опіків.

Мандарини при кровотечі.
Ці прекрасні фрукти є досить простим і підручним засобом при зупинці кровотеч.

Мандарини сприяють підвищенню апетиту.
Якщо ваша дитина відрізняється зниженим апетитом, то рекомендується за кілька годин до прийому їжі пригостити її мандаринами. Цей фрукт не тільки не переб’є його апетит, а й сприятиме його підвищенню.

Користь мандаринового соку.
Мандарини не тільки є корисними, але і досить смачними фруктами, які подобаються як дітям, так і дорослим.
Свіжий мандариновий сік, чудово втамовує спрагу і сам по собі є дієтичним продуктом. У деяких випадках він навіть використовується при харчуванні немовлят. Його застосовують при лікуванні дизентерії.

Користь і шкода мандаринів.
Розповівши про користь мандаринів, варто застерегти вас і торкнутися деяких захворюваннях, при яких вживання цих фруктів небажане.

Мандарини шкідливі, а не корисні при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, гастриті з підвищеною кислотністю, запальних захворюваннях кишечника, при гепатиті і нефриті.

Якщо ж ви не страждайте цими захворюваннями, то мандарини будуть однаково корисні в будь-якому вигляді.

Вживання цих чудових фруктів не тільки подарує масу позитивних вражень від їх чудового смаку, але і сприятиме підтримці і зміцненню вашого організму.

Джерело

Дата публікації: 26.01.2019 img Поділитися